Mladší žáci ze severu s plným počtem bodů

Mladší žáci 19.10.2021   Milan Kubíček  Marti Horský
1:5
DDM Elba Ústí n. Labem (0:1; 1:3; 0:1) HC Kert Park Praha
Branky: 10 Větrák (Doucha), 13 Sýkora (Větrák), 13 Bilý (Sýkora), 17 Bilý (Větrák), 30 Větrák (Sýkora) - 21 Malimánek (vlastní - Horský, Větrák)

Na nedělní utkání jsme jeli ve velice prořídlé sestavě, vinou nemocí a karantén jsme měli k dispozici pouze devět hráčů a brankáře. O to víc nás vystrašil pohled na domácí početný výběr, ve kterém bylo pár vytáhlých hráčů. Po počátečním otukávaní jsme zjistili, že je soupeř hratelný a převzali otěže utkání. Navíc jsme přidali branku do šatny. Filip Doucha nahrál Filipovi Větrákovi, který pohotovou střelou 13 vteřin před koncem úvodní části otevřel brankový účet utkání.
Začátek druhé periody nám vyšel na jedničku, střelu Filipa Větráka dokázal domácí brankář jen zpomalit a míček, který se šoural do domácí branky dorazil Václav Sýkora. Ve stejné minutě se při závaru před ústeckou svatyní nejrychleji zorientoval Timotej Bilý, 3:0. Domácí nestíhali a dalším brankám v jejich síti zabránila jen naše špatná koncovka či překombinování akce. Přece jen jsme se ještě jednou prosadili. Filip Větrák nastartoval své motory, proběhl přes obranu domácích, nahrál Timovi a ten trefil přesně šibenici domácí branky.
Do třetí části nastoupili domácí dúrazněji s touhou zvrátit nebo alespon korigovat pro ně nepříznivý stav zápasu. To se jim hned v první minutě povedlo, když jsme si dali neštasně vlastní gol z předbrankového prostoru. V této části nás domácí přehrávali, ale do vyložených šancí se nedostávali a co prošlo, pochytal pozorný Honza Čermák. Stav utkání se měnil ještě jednou. Filip Větrák se v závěru prosadil rychlou střelou zápěstím po svém výpadu do obrany Elby.

1:0
HC Kert Park Praha (0:0; 0:0; 1:0) SK Kelti 2008 - Fretky
Branky: 29 Timotej Bilý

Po dvaceti minutách odpočinku jsme nastoupili proti dívčímu týmu z Berouna. Dívky, jenž mohou být o dva roky starší, nám to na hřišti dávaly znát. Svým důrazem na hranici faulů nám dělaly problémy. S hokejkou nehrály, zametaly, luxovaly. A ze svého důrazu se dostávaly do brankových příležitostí. Na časomíře jim napočítali 32 střel. Všechny zkrotil Honza v naší brance, nebyly to vyložené šance, ty jsme měli my. Na druhé straně stála v brance vynikající Katka Koudelová. Se štěstím zkrotila míček po střele našeho benjamínka Michala Šepse. Dvakrát vychytala únik našeho kapitána, dvakrát si na ni nepřišel Vašek Sýkora.
Rozhodnutí padlo po chybě Fretek ve středním pásmu. Timotej Bilý se dostal k volnému míčku a jeho střelu po samostatném úniku nad rameno brankářky zastavila až sít berounské branky. Závěr utkání jsme již dohráli v rozích útočného pásma.

Hodnocení trenéra: "První utkání bylo z naší strany až na část třetí třetiny kvalitní. Všichni hráči hráli to, čeho jsou schopni. Ano lídři týmu rozhodli, tak to má být, ostatní se k nim snažili přiblížit. Druhé utkání bylo zajímavé, i když nejsem příznivec dívčích týmů ve společné soutěži, musím holky pochválit. Pro moje kluky to bylo něco nového a poučného, kdo šel k mantinelu a vyhledával souboje, dostlal nandáno. Pochvala dnes pro Tima, po nemoci pěkný výkon."

Sestava: Jan Čermák (G) - Jiří Arnold, Tadeáš Benčát, Timotej Bilý, David Čihák, Filip Doucha, Lukáš Horský (A), Václav Sýkora, Michal Šeps, Filip Větrák (C).

Tags: , , , ,