Mladší žáci vyhráli FAIR CUP v Hostivaři!

Mladší žáci 09.09.2013   Michal Pěch

Týden po soustředění, které proběhlo v Lužanech u Jičína, jsme se mohli přesvědčit kdo a jak poctivě trénoval a konfrontovat se s ostatními týmy.Velice kvalitně obsazený turnaj na hřišti Hostivaře byl tou nejlepší prověrkou před začátkem nové sezony.

HC KERT PARK PRAHA HBC Hostivař

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácí Hostivaři, která byla mírným favoritem a v úvodu zápasu měla malinko navrch. Šanci Čejky vytěsnil Dominik Jizba na tyčku naší branky, pak už si obrana na ostrostřelce domácích dala pozor. V první polovině utkání (pozn. hrálo se 2x12minut) branka nepadla a Kert Park začínal mít trošku na vrch. První branku turnaje vstřelil kapitán Ondra Mikeš, když uklidil míček do branky po nahrávce Filipa Sedláka. Zaskočení domácí mohli inkasovat po druhé, ale Mikovu střelu lapil domácí Dostál na brankové čáře. Zbytečné vyloučení Pavla Hrdličky přineslo vyrovnání. Domácí útočníci na třikrát dotlačili míček do naší branky. Hned z proti útoku Hrdlička zatáhl míček podél mantinelu do útočného pásma, nabil Sedlákovi mezi kruhy a vyražený míček doklepl za záda domácí brankáře Mikeš. Vypukla obrovská radost a ta měla pokračování! Dostál neudržel nahozený míček a jeho zaváhání využil znova všudybyl Mikeš a dal zápasu konečnou výsledkovou podobu.

HC KERT PARK PRAHA TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Ve druhém utkání nás čekal tým z pardubického předměstí Svítkov. Již v osmnácté vteřině rozvlnil sítku pardubické branky Matyáš Jizba a když ve čtvrté minutě tentýž hráč zkompletoval svůj první hatrik kariéry, bylo o utkání rozhodnuto. Kert Park se bavil hrou a přidával další branky. Konečné skóre se zastavilo na 12-0. Hattrick vstřelil Filip Sedlák a Martin Mika, po gólu přidal Mikeš, Hrdlička a znovu Matyáš Jizba.

HC KERT PARK PRAHA HBC Hradec Králové 1988

Poslední utkání dne, které bylo především o morálce a vůli, jsme hráli s Hradcem Králové. Našich sedm hráčů v poli však dokázalo najít poslední zbytky sil a zásluhou Filipa Sedláka jsme se dostali brzo do vedení. To se nám bohužel i přes šance nepodařilo navýšit, ale jelikož jsme udrželi všechny útočníky Hradce na uzdě, mohli jsme slavit vítězství 1-0
Po první dni jsme společně s Letohradem měli plný počet bodů a vedli tabulku turnaje.

HC KERT PARK PRAHA HBC Alpiq Kladno

V neděli dorazili další dva hráči, a tak byl pohled na naši střídačku veselejší. První zápas jsme navíc hráli proti oblíbenému soupeři Alpigu Kladno.
Trochu déle nám trvalo, než jsme se rozběhali a tak jsme povolili Kladnu být aktivnější. Po několika minutách jsme přeci jen přeřadili na větší rychlostní stupeň, za což jsme byli odměněni. Skorčík vysunul na modré Filipa, ten upláchl kladenským obráncům, kteří si jen podle jmenovky mohli přečíst kdo že jim to dává gól. Kladno nesložilo zbraně. Proti nám podalo asi nejlepší výkon na turnaji a po zmatcích v naší obraně zaslouženě vyrovnalo. Ve druhé části bylo lepším týmem a jen díky Dominikovi jsme neinkasovali po druhé. Jak důležité je mít Filipa se ukázalo v oslabení. Hrdličkův přesný pas přebral Filip na půli hřiště, proběhl obranou soupeře a jeho projektil se zastavil v pravém rohu kladenské branky. Díky vítězství 2-1 jsme zůstali jako jediný na turnaji neporaženi.

HC KERT PARK PRAHA SK Hokejbal Letohrad

V posledním utkání nás čekal Letohrad, asi nejlepší mužstvo turnaje, jež prohrálo, pro někoho překvapivě, s Hostivaří. Nám tak stačila k celkovému triumfu remíza. Kluci k utkání nastoupili odhodlaně udělat ten poslední krok, bojovali jako lvi. První branku jsme vstřelili v oslabení, když Jakub Kovárník vystihl špatnou přihrávku soupeře a střelou z mezikruží prostřelil soupeřova brankáře. Letohrad nás do konce první části mačkal jak citron a jen nesmírná obětavost a famózní Dominik nás drželi ve hře. Po přestávce se hra vyrovnala a dokonce se měnil stav. Filip Sedlák nahrál před branku Matyáši Jizbovi a ten z první zvýšil na 2-0. Letohrad dokázal ještě utkání zdramatizovat, nejprve jsme zbytečně propadli v útočném pásmu, za což nás soupeř potrestal 2-1. Pak jsme neodolali obrovskému tlaku a tři minuty před koncem byl stav 2-2. Závěr utkání jsme odehráli většinou v útočném pásmu a již nedovolili mužstvu s jelenem na prsou nám vítězství v turnaji vzít. Na samostatné nájezdy jsme sice prohráli 2-1 (branku dal Pavel Hrdlička), ale to již nemělo na pořadí turnaje vliv.