Mladší žáci urvali vítězství v Mostě, starší doma prohráli

Mladší žáci, Starší žáci 04.11.2013   Michal Pěch

Mistrovství ČR Starších žáků - sobota 2.11.2013

HC KERT PARK PRAHA (2:1;0:4;2:1) TJ Kovo Praha

Starší žáci nastoupili v pražském derby na Lužinách proti Kovo a doufali v nějaký bodový zisk.
Na ten však mělo zálusk i Kovo a díky našemu tradičnímu začátku šel brzo do vedení. Do konce první třetiny jsme dokázali díky brankám Havla a Koláře strhnout vedení na naši stranu a byli lepším týmem. Druhá část hry nám však vzala vítr z plachet. Kovo, díky čtyřem brankám po našich triviálních chybách, nakročilo k vítězství v utkání. Ve třetí části jsme se zlepšili a dvěma góly zdramatizovali závěr utkání, když se trefil M.Jizba a Kolář. Hosté však pří naší power play vstřelili branku a tím dali razítko na naši zbytečnou prohru.

Mistrovství ČR Mladších žáků - neděle 3.11.2013

HBC Pento Most (1:0;0:1;1:2) HC KERT PARK PRAHA

Mladší žáci nastoupili v silně okleštěné sestavě (bože, kdy budeme letos kompletní) proti letos dobře hrajícímu Mostu.
Domácí vedeni sličnou kapitánkou zahrozili hned v první minutě, Jizba jejich šanci zneškodnil a věděl, že se dnes určitě nudit nebude. Domácí měli dál iniciativu na svých holích, k čemuž dopomohli hned dvě přesilovky domácích. Dominik se v bráně pořádně potil, ale odolával. Aktivní domácí přeci jen šli do vedení, když domácí útočník Bertha dorazil svou střelu. Odpověděli jsme šancí Sedláka a následně dobře mířil od modré Hrdlička, míčky si však zatím cestu do domácí svatině nenašli.
Ve druhé třetině dostali domácí šanci hrát další přesilovou hru. Rozehrávku domácích obránců vystihl Ondra Mikeš a v sólovém úniku se nemýlil 1-1. V zápětí sebral míček domácím obráncům Sedlák, ale na domácího brankáře nevyzrál. Do konce třetiny jsme měli více šancí, ale do závěrečné části jsme šli za nerozhodnutého stavu.
A zápletka se opakovala. Domácí hráli přesilovku, Ondra Mikeš jim sebral míček a s přispěním brankáře poslal žlutomodré do vedení. Ne však na dlouho. Ještě v probíhající přesilové hře domácí střelou od modré vyrovnali. Vyrovnaná bitva pokračovala a nikdo dnes nechtěl prohrát . Rozhodnutí přišlo necelých pět minut před koncem. Vojta Dohalský prostrčil míček za obranu domácích, kde si ho převzal Filip Sedlák a svůj druhý souboj s domácím brankářem vyhrál. Domácí vrhli všechnu sílu do útoku a při hře bez brankáře při nás stáli všichni svatí, během pár vteřin zacinkala za Dominikem tyčka a vzápětí břevno. Super šanci domácí zazdili na závěr poskakující míček nedokázal nikdo dorazit do naší odkryté klece.

Dnes musím všechny hráče pochválit za odmakané a odbojované utkání. Pochvalu navíc zaslouží Dominik za spolehlivý výkon v brance.

Autor: Milan Kubíček