Mladší žáci si poradili s Rebely, starší vyhráli ve Vlašimi

Mistrovství ČR Starších žáků - sobota 22.3.2014

HbT Vlašim (1:1;1:3;2:0) HC KERT PARK PRAHA
23:44 1:2 0:0 / 0:0

Utkání ve Vlašimi se hrálo za krásného slunečného počasí.

První třetina vyzněla herně pro domácí měli i více šancí, které však zlikvidoval brankář Šebek s pomocí dobře hrající obrany. My jsme své úvodní šance také nevyužili, ale poznali jsme, že by se nějaké body s pod Blaníka dali získat. První branku vstřelili po závaru před naší brankou domácí, kteří vydolovali míček z pod Šebka a ujali se vedení. Šest vteřin před koncem přišlo vyrovnání. Plánička proběhl kolem mantinelu a nahrál před branku, kde jeho přihrávkou nepohrdl Jakub Havel.

Ve druhé části jsme sice pustili domácí do vedení, ale postupně převzali otěže zápasu. Nejprve vyrovnal Kamenář po zmatku před domácí brankou, poté se dvakrát trefil Filip Sedlák a poslal lužinské do dvou brankového vedení.

Poslední část nám brankově nevyšla. Přestříleli jsme domácí, tlačili se před branku, ale domácí brankářku již nepřekonali. Naopak domácí hned v první minutě poslední části skórovali a pět minut před koncem vyrovnali.

Tak přišli na řadu podruhé v této sezoně s tímto soupeřem nájezdy a podruhé jsme byli úspěšní. Domácí měli úspěšného jen jednoho střelce. Za Kert Park se trefil Kamenář a Kolář.

V příštím utkání hrajeme na Lužinách s Novým Strašecím a chceme rozhodně bodovat. Utkání začíná v 11 hod.

Mistrovství ČR Mladších žáků - neděle 23.3.2014

HBC Rebel Praha 8 (1:3;0:2;0:1) HC KERT PARK PRAHA
22:29 3:3 0:1 / 0:1

Dnešní deštivé počasí bylo svědkem dalšího utkání mladších žáků, kteří zajížděli do Čimic na hřiště místních Rebelů.

Hned v první minutě se lužinští dostali do vedení, když Filip Sedlák proběhl obranou domácích. Jeho střelu sice domácí brankář ještě vyrazil, na dorážku Lukáše Suchánka byl však krátký. Domácí se ale rychle oklepali a po naší zbytečné ztrátě míčku v obraném pásmu vyrovnali. Byli to však hosté, kteří byli aktivnější směrem dopředu. Nejprve Suchánek orazítkoval tyčku domácí klece, po chvíli jsme se již radovali. Dohalský našel mezi kruhy Kovárníka 2-1. Do konce třetiny jsme se prosadili ještě jednou. Suchánek našel Matyáše Jizbu, který z první prostřelil domácího gólmana.

Ve druhé části jsme odpor domácích zlomili definitivně. Matyáš Jizba vysunul Suchánka a ten trefil nad rameno hostujícího brankáře. Ke cti Rebelům nutno dodat, že nerezignovali a snažili se s utkáním něco udělat. Jejich výpady však řešil Dominik, který měl při absenci tří obránců v naší sestavě víc práce než si myslel. Ukazatelem skóre pohnul znovu hostující tým a to dokonce ve vlastním oslabení. Nahrávku Suchánka uklidil do branky Martin Mika.

Ve třetí části začalo více pršet a z hřiště se stal bazén. U mantinelu se vůbec nedalo hrát, louže zastavovali přihrávky, přesto jsme ještě jednou z mnoha šancí skórovali. Po spolupráci s kapitánem Mikešem se trefil po druhé v utkání Martin Mika.

Příští týden nás čekají dvě utkání o špičku tabulky. Nejprve přivítáme ve čtvrtek v 18 hodin v odloženém utkání mužstvo Hostivaře. V neděli přijede na Lužiny mužstvo Alpiqu Kladno začátek je v 11 hodin.

Autor: Milan Kubíček