Mladší žáci porazili ve šlágru dvoukola Kladno 2:0 a 6:1

Mladší žáci 05.05.2013   Michal Pěch

Mladší žáci si díky výhrám 2:0 a 6:1 vytvořili čtyřbodový náskok na druhou Hostivař před posledním dvoukolem MČR. K triumfu jim tak stačí získat jedno vítězství na půdě Hostivaře, s níž se utkají ve středu 8.5. od 9:00 a 13:00!

MČR Mladší žáci - Neděle 5.5.2013

HC KERT PARK PRAHA (1:0;1:0;0:0) HBC Alpiq Kladno
Branky: 7:59 Mikeš (Uhlíř), 17:37 Kovárník (Plánička)
Sestava Kertu : Jizba D. (Šebek) - Kamenář, Skorčík, Hrdlička, Pesl, Kovárník - Sedlák, Kolář, Hustoles, Plánička, Jizba M., Uhlíř, Mika, Mikeš, Havel
0,00% 0 Branky v oslabení 0 0,00%

Ve šlágru kola v utkání mladších žáků přijeli na Lužiny mladší žáci Kladna doprovázeni početnou skupinou fanoušků a rodičů. Domácí diváci se také nenechali zahanbit, a tak se hrálo v hlasité, ale slušné atmosféře, ke které přispěli i obě mužstva a realizační týmy.
Utkání začalo opatrně, postupně však domácí začali přebírat otěže utkání do svých rukou. První branka padla po akci třetího útoku. Erik Uhlíř potáhl míček, nahrál do brankoviště kde již číhal Ondra Mikeš a míček dorazil za kladenskou brankářku Anetu Zachovou. Rozhodčí na chvilku váhali a pak svým verdiktem rozjásali Lužiny. Kert Park branka nakopla a byl lepším týmem.
Ve druhé části hry pojistil vedení domácích Jakub Kovárník. Jeho první střelu ještě zablokovala kladenská obrana, dorážka si však již našla skulinku mezi betony a poslala žlutomodré do dvou brankového vedení.
Ve třetí třetině již branka nepadla, domácí hosty do větší příležitosti nepustili ani při závěrečné power play .

HC KERT PARK PRAHA (0:1;4:0;2:0) HBC Alpiq Kladno
Branky: 11:14 Pesl, 12:11 Uhlíř (Kamenář), 18:14 Kolář (Sedlák) PP, 19:33 Kolář (Kamenář) PP, 20:43 Hustoles (Pesl), 27:11 Hrdlička (Kovárník) - 2:07 Stříbrný
27,27% 22 Střely 12 8,33%
91,67% 11 Zákroky 16 72,73%
2:00 2 Vyloučení 3 3:00
1:18 3 Přesilovky 2 2:00
66,67% 2 Branky v přesilovce 0 0,00%

Druhé utkání začalo velkou šancí Robina Koláře, který však neproměnil. Kladno začalo být lepší a zaslouženě šlo do vedení. Hosté měli i další šance, avšak Dominik v brance domácí podržel a nedovolil Alpigu navýšit svůj náskok.
Ve druhé třetině přišel velký obrat. Druhá lajna zatlačila Kladno před jeho branku a Jakub Hustoles prostřeli vše co mu stálo v cestě. Za necelou minutu Vítek Kamenář prošel středním pásmem, vystřelil a vyraženou střelu dorazil Uhlíř do branky po druhé.Na kladenské padla deka. Domácí dál pokračovali v útočně euforii, k čemuž přispěla i přesilová hra. O slovo se také konečně přihlásila první formace Pražanů. Filip Sedlák podržel míček za brankou a naservíroval ho jak na podnose Robinovi Kolářovi, který se z mezikruží nemýlil 3-1. V další přesilové hře přišla nejhezčí akce utkání. Kamenář si se Skorčíkem několikrát vyměnili míček ve vlastním pásmu, Vítek poté našel na útočné modré prudkou přihrávkou Robina Koláře, jenž vymetl horní růžek hostující svatyně.
Jestliže měli hosté nějaké plány na zvrat do poslední třetiny, tak jim je zboural hned v první minutě svou trefou Jakub Hustoles, který, po přihrávce Pesla, vymetl bekhendovou střelou horní roh branky. Poslední branku vstřelil po vyhraném vhazování Kovárníkem, Pavel Hrdlička.

Přijeďte nás podpořit na poslední dvě utkání na hřiště Hostivaře utkání se hrají ve středu 8.5.2013 od 9 a 13 hodin.

Autor: Milan Kubíček

Milan Kubíček, trenér HC Kert Park Praha:

Dnes jsme podali týmový bojovný výkon, soupeře jsme v některých fázích přeběhali i přehráli, i když se mně zdál lepší na míčku. Potěšitelné je, že jsme dokázali některé herní situace z tréninku přemést do zápasu. Pozitivní je, že se na brankách podílelo více hráčů a silu máme rozvrženu na všechny útoky.Nesmím zapomenout na spolehlivého Dominika v brance, jenž za svůj první brankářský rok udělal velký pokrok.

Tags: , , , , ,