Mladší žáci obsadili v Plzni třetí místo

Mladší žáci 06.02.2019   Mlan Kubíček  Jiří Drnec

Mladší žáci využili pozvání mečounů z Plzně a zúčastnili se turnaje O pohár místostarostky MO Plzeň 1. Utkání se hrála na 2x12 minut. Od nedělního rána se na celé Česko sypala sněhová nadílka a my se hlemýždím tempem přibližovali k plzeňské hale. Náš první zápas proto začal s půl hodinovým zpožděn.

HC KERT Park Praha - SK Rebel Praha 6:2 (4:1, 2:1)
V úvodu utkání jsme byli ještě myšlenkami na zasněžené dálnici, probudil nás až úvodní gól v naší brance. Poté jsme již začali soupeře přehrávat a přišly i branky. Na 1:1 vyrovnal Radim Drnec, do vedení nás poslal po Jandově přihrávce Broulík. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Patrik Janda. Poslední branku vstřelil v poslední minutě první poloviny Daniel Broulík z trestného střílení. Ve druhé části se Rebelům podařilo snížit, ale na obrat neměli dost sil. Naopak ještě dvakrát inkasovali po brankách Némy a Richtra.

HC KERT Park Praha - HBC Prachatice 1:3 (0:2,1:1)
Ve druhém utkání nás čekal o poznání těžší soupeř. Fyzicky vyspělý tým měl ve svém středu šikovné hráčky ročníku 2004 a na hřišti to bylo vidět. Horalové nám vstřelili branku hned v první minutě utkání. Poté jsme dokázali uzamknout svého soupeře, bohužel ani Richtrova a poté Drncova šance zůstala nevyužita. Naopak se Prachatice z nenápadného protiútoku radovali po druhé. Ve druhé polovině se nám podařilo snížit zásluhou individuální akce Adama Richtra. Bohužel místo vyrovnání jsme dostali třetí branku.

HC KERT Park Praha - HBC Plzeň 2:2 (1:1,1:1)
V utkání s domácí Plzní jsme předvedli asi nejlepší výkon. Domácí se dostali do vedení po zmatku před naší brankou. Ještě v prvním polovině jsme dokázali vyrovnat. Po akci Richtra vstřelil branku Ondra Větrák. Ve druhé polovině jsme byli lepším týmem a byli za to odměněni. Richter přes celé hřiště našel Jandu, ten proběhl mezi dvěma obránci a poté bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci. Domácí k vyrovnání pomohla pořádná porce štěstí a náš polo vlastní gól. Obě mužstva už nedokázala vstřelit žádnou branku a tak se zrodila jediná turnajová remíza.

HC KERT Park Praha - TJ Tatran Třemošná 11:2 (6:1,5:1)
V posledním utkání jsme nastoupili proti hráčům Třemošné. V tomto utkání byl rozdíl mezi týmy markantní. Naši hráči si s chutí zastříleli, některé branky byly po pěkných kombinacích.

Sestava: Štráberger, Slaboch - Nevšímal, Adam, Broulík, Janda, Drnec, Néma, Větrák, Richter, Szklenár P., Szklenár M.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:

Na turnaj nám z důvodu nemoci neodjeli někteří stěžejní hráči: Vrabec, Hulpach, Křivánek a Stašák. To nám trošku limitovalo sestavu a byla to škoda nevidět celý tým v konfrontaci s mužstvy z jiných regionů. Hráči co odehráli turnaj zaslouží pochvalu, obzvláště při dvou těžkých utkáních. Prachatice byly díky dívkám fyzicky silnější, v utkání s Plzní jsme měli i trochu smůly. Jako součást přípravy splnil turnaj svůj účel. Ještě jednou bych chtěl poděkovat pořadatelům za pozvání. Nejlepším hráčem našeho mužstva byl vyhlášen Patrik Janda.