Mladší žáci: Na MČR šestí se ctí

Mladší žáci 22.05.2013   Michal Pěch

Od pátku do neděle bojovali naši mladší žáci na závěrečném turnaji MČR ve východočeské Nekoři.

HC KERT PARK PRAHA (0:0;0:0;1:1) HBC Karviná

Na velikém hřišti o rozměrech 30×60m jsme nastoupili proti prvnímu soupeři, Karviné. Po počátečním oťukávání jsme začali soupeře přehrávat, ale ta koncovka nás opět zradila. Na první branku si diváci počkali až do závěrečné třetiny. Střelu Vítka Kamenáře dobře zaclonil před brankou Mikeš 1-0. Karviná hrozila především z rychlých protiútoků a po jednom z nich se dočkala, i když jsme si míček do vlastní branky srazili sami. Do konce zápasu již přes šance na obou stranách branka nepadla, na řadu přišli samostatné nájezdy. V první sérii se za nás trefil Pavel Hrdlička střelou nad lapačku karvinského gólmana. Poněvadž soupeř také jednou se štěstím proměnil, pokračovalo se dál. Mika, Kamenář své nájezdy neproměnili stejně jako soupeřovi hráči. Rozhodnutí vzal na sebe opět Hrdlička a přesnou střelou rozhodl o našem vítězství.

HC KERT PARK PRAHA (0:0;0:1;0:1) HBC Hradec Králové 1988

Ve druhém pátečním utkání nás čekali královéhradečtí piráti. Hned v první minutě jsme měli obrovskou šanci. Robin Kolář bohužel neproměnil. Vyrovnané utkání nakonec rozhodla přesilová hra soupeře v prostřední periodě. V závěrečné třetině jsme se pokoušeli vyrovnat a měli i trochu smůly. Při hře bez brankáře skákal míček dvakrát po brankové čáře, ale Mikeš ani Plánička skórovat nedokázali. Hradec rozhodl nakonec v posledních vteřinách střelou do prázdné branky.

HC KERT PARK PRAHA (0:2;0:3;0:1) SK Kometa Polička

V sobotu nás čekala Kometa Polička pozdější vítěz celého MČR. Od začátku utkání nás Polička přehrávala. V první minutě jsme dvakrát inkasovali a jen vynikající Jizba a později Šebek nás uchránili od většího přídělu.

HC KERT PARK PRAHA (1:0;2:0;4:0) Elba DDM Ústí nad Labem

V posledním utkání, ve kterém se hrálo o třetí místo ve skupině, nás čekal regionální soupeř. Po debaklu od Poličky jsme si spravili chuť nad Ústím nad Labem. Kluci si potvrdili, že hokejbal hrát nezapomněli a konečně se prosadili i gólově. Některé branky padli po pěkných kombinacích. Naše branky vstřelili 4x Kamenář, Hrdlička,Sedlák a Kolář.

HC KERT PARK PRAHA (0:2;1:2;1:2) SK Testa OEZ Letohrad

V utkání o 5místo nás čekal Letohrad. Domácím patřila úvodní třetina, ve které dokázali dvakrát překonat našeho brankáře. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a po brance Filipa Sedláka jsme byli chvilku lepším týmem. Letohrad nám však dal lekci z produktivity. Co jsme my spálili, to oni dokázali proměnit.
Po utkání jsme převzali pohár za konečné šesté místo a poděkovali skvělým rodičům za neúnavnou podporu nejen na tomto turnaji.

Autor: Milan Kubíček

Tags: , , , , ,