Mladší žáci v přímém souboji o první místo na Kladně neuspěli

Mladší žáci - neděle 25.11.2018

7:4
HBC Alpiq Kladno (4:1;3:2;0:1) HC Kert Park Praha
Sestava Kertu : Slaboch, Štráberger - Nevšímal, Broulík, Vrabec, Adam, Janda, Néma, Drnec, Křivánek, Stašák, Richter, Hulpach, Větrák

Poslední zápas v letošním roce sehráli mladší žáci v Kladně s místním Alpiqem. Zároveň to byl souboj zatím dvou neporažených mužstev přeboru střed sever. Počasí večernímu utkání moc nepřálo, hustá mlha a mokrá hrací plocha nám moc nevyhovaly.

Úvod utkání byl jako ze zlého snu. V čase 3:42 na světelné tabuli svítil stav 4:0 pro domácí. Všechny vstřelil po svých akcích Daníček. Kladenská desítka byla k nezastavení a první část utkání byla jeho gala představením. Vystřídali jsme brankáře, i když za branky Jakub Slaboch nemohl. Příchodem Patrika Štrábergra dostalo mužstvo nový impuls a začalo se hrát i před kladenskou brankou. První šanci Janda ani Néma neproměnili, prosadil se až Patrik Janda při své druhé šanci.

Druhá třetina nejprve přinesla šanci Drnce, bohužel se na druhé straně prosadil hádejte kdo, Daníček. Skóre bylo 1:5 z pohledu našeho mužstva. Za necelou minutu korigoval Hulpach na rozdíl tří branek. V této části jsme byli lepší a dostali soupeře pod tlak, šance jsme všaj bohužel opět nevyužili. A tak zákonitě na druhé straně Vela proměnil svůj unik.

Po necelé minutě se nám opět podařilo snížit Jandou, když dorazil střelu Vrabce. Poslední slovo ve druhé části měl opět hráč zápasu, tentokrát v roli nahrávače vybídl Jelínka k sedmému zásahu do naší sítě. V poslední části jsme ještě chtěli z výsledkem něco udělat bojovali a byli odměněni alespoň jednou brankou. Střelu Drnce dorážel Stašák, za již překonaného brankáře doklepl míček kapitán Nevšímal. Domácí již Štrábergra nedokázali překonat i tak se mohli radovat z vítězství.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:

I když o kvalitách kladenského Daníčka víme, nedokázali jsme ho v první části zápasu eliminovat. V další části utkání již tak úspěšný nebyl, možná i tím, že bylo utkání rozhodnuto. Utkání bylo jinak vyrovnané až na první čtyři minuty hry. Pak jsme se dostali do zápasu, bohužel jsme ale nedávali branky i když příležitosti na to byli. My nedávali Daníček ano. Musím mužstvo pochválit, že se po tvrdém direktu zvedlo a snažilo se s utkáním něco udělat. Jakub v brance střídal, ale za branky tak úplně nemohl. I tak jsem s půlkou sezony spokojený a Kladno nás čeká letos ještě dvakrát. Je tedy šance na reparát. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům za podporu po celou podzimní část sezony.