Mladší žáci 27.09.2018   Milan Kubíček  Kateřina Grýgerová

Mladší žáci - úterý 25.09.2018

6:5
HC Kert Park Praha (2:1;2:2;2:2) SK Kelti 2008
Branky: Křivánek (Janda), Broulík (Nevšímal), Drnec (Néma, Janda), Drnec, Richter (Janda), Broulík (Křivánek)
Sestava Kertu : Štráberger, Slaboch - Nevšímal, Broulík, Adam, Vrabec, Janda, Drnec, Větrák, Richter, Křivánek, Hulpach, Néma

V dohrávaném utkání jsme přivítali na Lužinách celek Keltů 2008 - ročník narození 2006. S tímto týmem, který se prakticky nezměnil oproti loňské sezoně, jsme měli pasivní bilanci 0:3 na zápasy.

Hosté nás hned v úvodu utkání dostali do mírného tlaku, ze kterého si ale vyloženou brankovou příležitost nevytvořili. Naopak nám se podařilo z první vážnější šance jít do vedení. Janda se protáhl kolem mantinelu a jeho přihrávku dorazil do sítě Křivánek. Kelti přišli vzápětí s odpovědí zásluhou agilního Krbce. Utkání se hrálo hodně útočně, obě mužstva si s obranou moc hlavu nedělala. Jednu takovou skulinku si našel Nevšímal, který nabil na kruzích kolegovi z obrany Broulíkovi, jenž poslal svůj tým opět do vedení.

Ve druhé části přestřelka pokračovala. Kelti po minutě dokázali vyrovnat, jenže se těšili jen chvilku. Nejhezčí akce utkání začala u Jandy, ten nahrál na kruhy Némovi, jenž posunul na lépe postaveného Drnce a Lužiny se radovaly potřetí. Od té chvíle byli domácí lepší. Richtrova střela skončila na tyčce již překonaného Koudely. Další šance volali po brance. Zbytečné vyloučení zastavilo náš tlak, ba co víc Žežulka dokázal v přesilovce potřetí vyrovnat. Bláznivou třetinu zakončila další branka. V přesilovce napřáhl Broulík, jehož střela vypadla brankáři z lapačky a obrovský důraz Drnce na brankovišti poslal KERT Park znovu do vedení.

Třetí část byla jen pro silné povahy. Domácí poprvé odskočili do dvoubrankového vedení po akci Jandy s Richtrem a za dvě minuty již bylo vedení výraznější. Křivánek nahrál Broulíkovi, jenž prostřelil hostujícího brankáře Koudelu pošesté. Hosté však nesložili zbraně, zejména jejich hráč Šlechta se rozehrál k výbornému výkonu. Po dvou faulech domácích dostali Kelti možnost přesilové hry proti třem našim hráčům. Kelti navíc odvolali brankáře a šest hráčů se snažilo se zápasem ještě něco provést. Přesilovku jsme sice ubránili, ale po její skončení jsme inkasovali z hole Šlechty. Za minutu zadělal tento hráč na drama, když pronikl kolem mantinelu a svoji akci s přehledem zakončil. Oddechový čas domácí uklidnil a závěr si již pohlídali bez inkasované branky.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:

Na mladší žáky docela pěkné běhavé utkaní, kde útoky dominovaly nad obranami. Od druhé třetiny jsme Kelty přehrávali, škoda zbytečných vyloučení, jenž brzdili náš tlak. Mužstvo musím pochválit za důraz na brankovišti, odkud padly tři branky. Zbytečně jsme si zkomplikovali závěr utkání, ale body jsou doma a nám se bude lépe na tréninku pracovat. Děkuji za podporu od rodičů a juniorů, kteří nám v závěru zafandili.