Mladší žáci v divoké přestřelce porazili Most po samostatných střílení

Mladší žáci 14.11.2019   Milan Kubíček  Václav Křivánek

8:7 ss

HC Kert Park Praha (2:1;4:4;1:2) HBC Most
Branky: Větrák O., Hlávka J. (Richter A.), Vrabec, Richter A. (Hlávka J.), Hlávka J. (Hlávka V.), Richter Š., Richter A. (Křivánek), rozhodující nájezd Richter Š.
Sestava KER: Čermák, Vrabec, Špák, Richter Š., Křivánek, Richter A., Hlávka V., Hlávka J., Větrák O., Chán, Stašák, Doucha, Bílý, Větrák F.

V hodně omlazené sestavě bez Vaška Adama a Radima Drnce nastoupili v domácím utkání proti Mostu mladší žáci. Již ve druhé minutě se prosadili hosté a nám bylo jasné, že nepůjde o jednoduché utkání. V páté minutě se nám podařilo zásluhou Ondry Větráka vyrovnat a do kabin jsme šli po brance Jana Hlávky s jednobrankovým vedením.

Začátek druhé třetiny se opět více povedl hostům, kteří dokázali ve vlastním oslabení vyrovnat, poté se rozpoutala na hřišti přestřelka obou mužstev. Domácí vždy odskočili o jednu branku, mostečtí pokaždé přispěchali s rychlou odpovědí. Vedoucí branku na 6:5 vstřelil Šimon Richter pouhé 2 vteřiny před koncem druhé části.

V poslední periodě se Mostu podařilo obrátit skóre utkání ve svůj prospěch, pro domácí zachránil remízu pět minut před koncem Adam Richter. I přes závěrečný nápor se nám nepodařilo vstřelit branku a o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. V nich trefil nejprve mostecký hráč tyčku Čermákovy branky, Šimon Richter svůj nájezd bezpečně proměnil. Ani druhý hostující hráč nebyl úspěšný, oproti tomu starší z bratrů Richterových se nemýlil a rozhodl o bonusovém bodu pro svůj tým.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:

Měli jsme problém na postu brankáře. Adam Horský je nemocen a Jan Čermák si přinesl zranění z turnaje přípravek, které ho trošku limitovalo. Soupeř měl pár šikovných důrazných hráčů, kteří nám dělali problémy. Bohužel se nám nepodařilo odskočit o dvě branky, především v první třetině jsme měli utkání rozhodnout, je to pro nás bodová ztráta. Abych nebyl jen pesimista, byli jsme dnes velmi produktivní. Příští neděli přivítáme doma Lišky z Liberce.

Tags: , , , ,