Mladší žáci zakončili sezonu utkáním s Kladnem

Mladší žáci 05.06.2019   Milan Kubíček  Václav Křivánek

Mladší žáci - pondělí 03.06.2019

10:2
HBC Alpiq Kladno (0:1;6:1;4:0) HC Kert Park Praha

V posledním utkání nastoupili mladší žáci proti již jistému vítězi regionálního přeboru Kladnu. Sice byli v roli hostů, ale na domácím hřišti na Lužinách.

Ve velkém teple se začalo svižně. Nejprve jsme přestáli dvě šance Kladna, i když při jedné z nich pomohla brankáři Štrábergrovi tyčka. Poté jsme se dostali do šancí i my. Nejprve se neprosadil Broulík, chvilku po něm již rozvlnil sít skrytou střelou od modré kapitán David Nevšímal. Vzápětí mohl zvýšit Drnec, jeho šance ale zůstala nevyužita.

Do druhé třetiny vstoupilo aktivněji Kladno. Po naší nepřesné rozehrávce se dostal míček k Daníčkovi, ten si narazil se svým spoluhráčem a vyrovnal. Kladno bylo rázem na koni a přidalo další dvě slepené branky. Na chvilku jsme rozjetý vlak zastavili, když po nahrávce Jandy snížil Néma. Bohužel při hře čtyři na čtyři jsme inkasovali čtvrtou branku. Nekoncentrovanost v poslední minutě druhé části přinesla další dva zásahy Alpigu.

V poslední třetině jsme bojovali a měli šance. I přes snahu s výsledkem něco udělat, ale branky dávala už jen Kladno. Především psychické síly nám v závěru došli. Po utkání jsme převzali z rukou sekretáře pražského svazu pana Skramužského stříbrné medaile a pohár pro druhé nejlepší mužstvo regionu střed.

Hodnocení trenéra Milana Kubíčka:
Do půlky druhé třetiny vyrovnaný zápas rozhodla branka na 5:2, pak už jsme se nezvedli. I pře prohru v posledním utkání se sluší mužstvu za celou sezonu poděkovat. Druhé místo je úspěchem. Tohoto mužstva, jenž dokázalo vyhrát v sedmnácti zápasech v základní hrací době, jednou na samostatné nájezdy a prohrálo pouze třikrát s dominantním Kladnem a jednou se staršími Kelty, si nesmírně vážím.

Ohlédnutí za letošní sezonou

Po třech sezonách jsme konečně hráli se svými vrstevníky tedy ročníky 2006 a 2007. Již na domácím turnaji O Pohár starosty bylo vidět, že mužstvo prožije úspěšnější sezonu. Na turnaji skončilo nakonec na druhém místě po nešťastné prohře s Pardubicemi. Následovalo osm mistrovských utkání a osm výher. Porážka přišla až v posledním kole na Kladně. Zimní přípravu jsme zakončili turnajem v Plzni, kde jsme nestačili jen na Prachatice a po remíze s domácí Plzní brali bronz. Spanilá jízda pokračovala na jaře opět bez porážky. Jen v Berouně jsme zachránili vítězství až na samostatné nájezdy. Domácí těsná prohra s Kladnem ukončila základní část. V nástavbě jsme zvládli udržet druhé místo, nic na tom nezměnila ani prohra na neoblíbeném hřišti v Berouně.

Mužstvo se mohlo opřít o dva vyrovnané brankáře. Jak Slaboch, tak Štráberger patřili mezi nejlepší brankáře v soutěži. Bodově tým táhla trojice Patrik Janda, Radim Drnec a Daniel Broulík, jenž odehrál i pár skvělých zápasů na postu obránce. Vysoko ve statistikách je letos ještě přípravkář Adam Richter a po zranění se brzo dostal do pohody Jirka Křivánek. Jakub Néma letos pokořil svůj gólový rekord. Mezi obránci vynikal Nevšímal spolu s Vrabcem a Adamem. Honza Hulpach je s námi první sezonu a nevedl si vůbec špatně. Ostatní mladší hráči jako Filip Stašák, Ondra Větrák, či bratři Szklenárovi získávali herní zkušenosti, neboť oni by měli být tahouny budoucích mladších žáků.

Jsem rád, že jsme do zápasu dostali občas i přípravkáře když nepočítám Drnce s Adamem. V brance dostal příležitost jak Adam Horský, tak talentovaný Honza Čermák. V poli občas Tim Bílý. Mladší žáci zakončí sezonu 15. června turnajem ve Svítkově, kam jedou na pozvání místního klubu. Poté čeká devět nominovaných reprezentace Prahy na turnaji krajů, který se koná letos v Opočně. Závěrem bych chtěl poděkovat svému realizačnímu týmu. A rodičům a rodinným příslušníkům za podporu po celou sezonu.

Tags: , , , , , ,