Mladší dorostenci mají za sebou tři utkání v pěti dnech

Mladší dorost 08.03.2018   Michal Pěch  Pavlína Šachová

Pořádně nabitý program mají za sebou mladší dorostenci, jenž se museli vypořádat nejen ze soupeři, ale také se sněhovou nadílkou.

Extraliga mladšího dorostu - 03.03.2018

5:0

HC Kert Park Praha (4:0;0:0;1:0) TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

První utkání sehráli v sobotu na Lužinách s týmem Olympu z Jindřichova Hradce. Domácí utkání rozhodli během první třetiny, kdy konto soupeře zatížil 2x Hrdlička a po brance přidal Suchánek a Manhartová. Na utkání bylo vidět, že se jedná o první zápas po zimní přestávce. Snaživý soupeř domácí moc neprověřil, a když už se dostal do zakončení, všechny jeho pokusy pochytal pozorný Valachy. V poslední části přidal ještě jednu branku Sedlák. Kert Park vyhrál v poklidném tempu 5:0 a potvrdil roli favorita utkání.

Extraliga mladšího dorostu - 04.03.2018

2:3

HBC Prachatice (0:0;1:3;1:0) HC Kert Park Praha

Daleko větší šichta čekala lužinské o den později v Prachaticích. Za krásného slunečného počasí se začal nesmírně vyrovnaný zápas. V první třetině jsme měli obrovskou šanci, kdy Kovárník však neposedný míček nedostal do domácí branky. Ve druhé části hry již začaly branky padat. Nejprve se prosadili domácí, když využili naší chybné rozehrávky ve středním pásmu. Za necelou minutu však již bylo srovnáno. Kovárník prošel podél pravého mantinelu nahrál Suchánkovi, jenž chladnokrevně proměnil. Poté mám domácí nabídli přesilovou hru. Po akci Sedláka se trefil z mezikruží D. Jizba. Obrat v utkání dokonal opět „Suchoš“, který překonal domácího brankáře potřetí. Bohužel jsme soupeře nedorazili. Střely M. Jizby a D. Jizby orazítkovaly jen konstrukci prachatické branky.

Ve třetí třetině se domácím podařilo v přesilové hře snížit na rozdíl jediného gólu. Navíc se při zákroku zranil brankář Šach a do branky musel Valachy. Ten si však společně s bojujícím mužstvem nenechal tři body vzít. Horalové se již do závěrečného tlaku nedostali. Lužinští odehráli závěrečnou část utkání ve svém útočném pásmu.

Extraliga mladšího dorostu - 07.03.2018

1:2 ss

HC Kert Park Praha (1:1;0:0;0:0) HBC Plzeň

Ve středu čekala dorostence dohrávka s Plzní. Nejprve si však museli poradit s jiným soupeřem. Paní zima se nechtěla vzdát vlády a zasypala Lužiny sněhovou nadílkou, takže mužstvo včetně trenérů a vedoucí mužstva, místo úterního tréninku tři a půl hodiny odhazovalo sníh. V tomto „tréninku“ se pokračovalo i ve středu dopoledne, aby se utkání mohlo uskutečnit.

Samotné utkání s Plzní bylo velice kvalitní a bylo znát , že se střetla mužstva ze špičky tabulky. Plzeň začala lépe a vstoupila do utkání šťastnou brankou, kdy se míček dostal do naší branky po teči jednoho z bránících domácích hráčů. Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Kovárník našel Suchánka a ten prokázal, že mu to lepí 1:1. Po zbytek zápasu to byly souboje hráčů s výbornými brankáři na obou stranách. Největší šance byly vidět na konci utkání. Nejprve Šach vychytal dvě tutové šance Plzně a na druhé straně stáli při Kojzarovi všichni svatí při střele Suchánka a Jágra. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější mečouni a ti si tedy do tabulky připsali bod navíc.

O víkendu mají dorostenci zasloužené volno. Další utkání sehraje 18.března na půdě vedoucího Suchdola nad Lužnicí.