Mladší dorost - neděle 15.04.2018

1:4
HBC Plzeň (0:1;1:0;0:3) HC Kert Park Praha
Sestava Kertu: Šach, Valachy – Hrdlička, Skorčík, Charbuský, Kovárník – Suchánek, Mika, Jizba M., Jágr, Kos

V dalším utkání nás los soutěže mladšího dorostu zavedl na hřiště zatím vedoucí Plzně. Bohužel vinou zranění a nemocí jsme odjeli v okleštěné sestavě.

Dle očekávání nás dostali domácí pod mírný tlak. Naštěstí, co nezadržela pozorná obrana, to pochytal spolehlivý Martin Šach v naší brance. Kert Park se dostával jen do ojedinělých protiútoků. Jeden z nich v 11. minutě skončil po střele Lukáše Suchánka v síti překvapeného Kojzara, což byla také jediná branka v první třetině.

Ve druhé části domácí spustili doslova uragán útočných akcí. Po drtivém tlaku umocněném naším častým oslabením, se podařilo výborně chytajícího Šacha překonat pouze jednou a to v 28. minutě zásluhou plzeňského kapitána Reisera. Po druhé třetině svítil na světelné tabuli stav 1:1.

Do třetí třetiny jsme nastoupili s odhodláním a touhou odvézt si z Plzně tři body. Bylo to opravdu poznat i na poměru střel ve třetí třetině. Do vedení jsme se dostali v 39. minutě v přesilové hře zásluhou Lukáše Suchánka, jenž dorazil odraženou střelu Pavla Hrdličky. Na dvougólový rozdíl upravil v 43. minutě Jakub Kovárník, který unikl plzeňské obraně a brankáře Kojzara překonal parádní kličkou do backhandu. Naši výhru a konečný stav utkání 1:4 zpečetil Vojta Jágr, který procedil míček mezi rukou a tělem domácího brankáře.

Dnešní vítězství se zrodilo díky nesmírné bojovnosti a obětavosti všech hráčů našeho mužstva s podporou výborně chytajícího brankáře Martina Šacha. V příštím kole nás čeká další důležité utkání na horké půdě silného Suchdola.

Fotogalerii od Pavlíny Šachové naleznete pod tímto odkazem.