Mladší dorost vydřel body v Českých Budějovicích

Mladší dorost 15.05.2018   Jakub Kovárník  Pavlína Šachová

Tuto slunečnou neděli čekala mladší dorostence cesta do Českých Budějovic. Bohužel zejména kvůli zraněním jeli mladší dorostenci v okleštěné sestavě, proto sestavu doplnili mladší žáci a ve druhé formaci nastupoval hrající brankář Martin Šach. Ten se svého úkolu zhostil na jedničku. Další perličkou v zápase byla, že svou premiéru v dorostu si odbyl mladší žák David Nevšímal, který předvedl na svůj věk neskutečně bojovný výkon a zasloužil si velkou pochvalu.

První třetina z našeho pohledu byla velmi ospalá a patřila našemu soupeři. Mohli jsme děkovat brankáři Valachymu, který ukázal, že umí podržet tým a díky jeho zásluze skončila první třetina jen 1:0. O pauze mezi třetinami byla nálada velmi skleslá, ale zastupující kapitán Suchánek ukázal, že umí nabudit svůj tým.

Druhá třetina začala velkým tlakem z naší strany. Za tento nápor nás čekala odměna v podobě gólu. Suchánek ukázal, že práce na dvorku se vyplatila, vzal to na sebe a krásnou kličkou do bekhendu překonal brankáře. Z naší strany přišlo uklidnění. Náš nápor jenom rostl. K míčku se dostal Dominik Jizba a ukázal, že přehled mu nechybí a přesnou přihrávkou našel Daniela Kosa. Ten to vzal na sebe, obešel jednoho hráče a připravil výbornou pozici pro skvěle hrajícího Suchánka, který se podruhé v zápase nemýlil. Budějovice po našem druhém gólu působily hodně sklesle a bylo vidět, že ten gól je srazil na kolena. Ná š tlak ve druhé třetině pokračoval. Pavel Hrdlička několikrát poslal svůj pověstný projektil, ale bohužel tentokrát bez úspěchu.

V poslední třetině jsme byli aktivnější, než soupeř, ale branku už jsme nepřidali. Budějovice se stále snažily srovnat stav utkání, ale hráč utkání Adam Valachy uzavřel svou klec a rozhodl, že body poputují do hlavního města.