Minipřípravka na domácím turnaji úspěšná

Minipřípravka 28.09.2018   Martin Horský  Jiří Kraml, Martin Horský

V neděli 23.9. odstartovala podzimní sezóna turnajů minipřípravek. Ihned na úvod jsme se zhostili pořádání turnaje u nás na Lužinách. Kromě našeho týmu jsme přivítali ještě 2 týmy kladenského Alpiqu (modrý a bílý), berounské Kelty, Rakovník a dívčí tým berounských Fretek.

Při účasti šesti týmů byl turnaj rozdělen na dvě tříčlenné skupiny, kde se náš tým utkal nejprve s Alpiqem bílým a Kelty. Ze skupin se pak nasazovalo do dalších dvou zápasů. Obě naše úvodní utkání byla velice vyrovnaná. Ihned v úvodní třetině se Alpiq ujal vedení 2:0. Ve druhé třetině se nám podařilo snížit na 2:1. Třetí třetina pak přinesla po třech gólech na obou stranách, kdy soupeř nejprve odskočil až na 5:1 a nám se pak podařilo snížit na 5:4, nicméně vyrovnávací branku v samém závěru se nám již nepodařilo vstřelit.

Druhé utkání s Berounskými Kelty mělo opačný průběh. V první třetině jsme se ujali vedení 3:1, které jsme ve druhé navýšili již na 5:1. Ve třetí třetině jsme lehce polevili a soupeři se podařilo snížit až na 5:4. V samém závěru jsme ustáli trestné střílení a udrželi tak těsné vítězství. Skupinu jsme s jednou výhrou zakončili na druhém místě za Alpinem bílým a pro druhou fázi turnaje jsme byli nasazeni na první a třetí tým červené skupiny, tedy berounské Fretky a kladenský Alpiq – modrý.

Předpověď počasí, která již z kraje týdne slibovala po dlouhém teplém létě na víkend výrazné ochlazení a déšť, se po krátké přestávce naplnila a ke konci turnaje začalo, naštěstí jen drobně, pršet. Kalendářní začátek podzimu se nám báječně ohlásil, ale radost ze hry jsme si nenechali zkazit.

V předposledním kole turnaje nás čekal druhý kladenský tým – modrý. První třetina byla vyrovnaná a po našem úvodním rychlém gólu skončila 1:1. Na lehce kluzkém povrchu za deště jsme pak v druhé třetině navýšili na 2:1 a v závěrečné pak kontrolovali konečné vítězství 4:1 dvěma brankami. Ihned poté nás čekali berounské Fretky a trochu nečekaně po jejich vítězství v úvodní skupině mělo utkání po třetinách 6:0, 2:0 a 1:2 celkem hladký průběh s konečným vítězstvím 9:2.

Na závěr všichni hokejbalisté obdrželi pamětní list a medailičku s motivem klubu a drobnou sladkost. Hráčům děkujeme za předvedené výkony, rodičům a fanouškům za podporu a všem, kdo jakkoli přispěli, za pomoc s bezproblémovým uspořádáním prvního turnaje sezóny.

Hodnocení trenérů:

Do úvodního turnaje sezóny jsme vstoupili s částečně obměněnou sestavou, kdy nám tři hráči postoupili do kategorie přípravek a další tři ukončili činnost. Proto příležitost dostali i nováčci, kteří se začínají postupně zapracovávat do sestavy. Hra nám vyšla na tři kompletní trojky, kde jsme vždy dvojici zkušenějších hráčů doplňovali o nováčky. Pozitivní je, že na celkově kladném skóre 22:12 se podílely všechny trojice, více jak polovina střelců a solidní výkony obou brankářů. Naopak ještě máme řadu individuálních herních dovedností, na kterých je potřeba dále pracovat, ale z úvodního turnaje převažují pozitivní dojmy.

Sestava: Jakub Bláha (G), Jan Čermák (G) – Richard Bartoš, David Čihák, Filip Doucha, Jakub Exner, Adam Kraml, Šimon Richter, Václav Sýkora, Tomáš Tomšíček, Filip Větrák.