MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Minipřípravka na Palmovce dvakrát zvítězila

Minipřípravka 09.05.2019   Martin Horský  Jiří Kraml

Další z turnajů minipřípravek nás zavedl na nedalekou Palmovku, kde se pořadatelství tentokrát ujal hokejbalový klub z Hostivaře. Kromě nás a 2 domácích hostivařských týmů A a B dorazili ještě 2 týmy kladenského Alpiqu (bílý a modrý). Při účasti 5 týmů jsme se utkali v 10 zápasech systémem každý s každým, tedy jsme standardně odehráli 4 miniutkání, nejprve 2 s Hostivaří a následně 2 s Alpiqem.

HC Kert Park Praha – HBC Hostivař B 8:3 (4:0, 3:0, 1:3), branky: Čermák, Richter 3x, Horský, Sýkora, Čihák, Kraml.
V prvním utkání jsme se střetli se slabším týmem Hostivaře. V brance jsme začali s Jakubem Bláhou, který odchytal první dvě utkání. Hned první třetina naznačila, že máme herně navrch a čtyřmi zásahy po jedné sólové a třech pěkných kombinačních akcích jsme se ujali vedení 4:0. Druhá třetina přinesla další 3 branky po jedné kombinační akci a dvou sólových. Ve třetí třetině jsme trochu polevili, kdy jsme obdrželi 3 branky, ale další trefou jsme si celé utkání pohlídali a vyhráli ho s konečným skóre 8:3.

HC Kert Park Praha – HBC Hostivař A 2:7 (2:3, 0:1, 0:3), branky: Čihák, Větrák.
Hned v dalším kole jsme narazili na silnější hostivařský tým. Toto utkání mělo opačný charakter, a i když jsme ještě v první třetině, která skončila 2:3 v náš neprospěch, drželi se soupeřem krok, v dalších dvou třetinách měl soupeř přeci jenom navrch, kdy my jsme se již netrefili a soupeř po jedné a třech brankách navýšil na konečných 2:7. V utkání jsme také po našich faulech třikrát čelili samostatným nájezdům, které gólman Bláha všechny úspěšně zlikvidoval.

HC Kert Park Praha – HBC Alpiq Kladno bílý 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), branky: Sýkora, Kraml, Richter 2x.
Po krátké přestávce nás čekal dvojzápas s kladenskými týmy. Nejprve jsme se střetli se slabším bílým týmem. Do branky na obě utkání nastoupil Jan Čermák. Hned první třetina ukázala, že půjde opět o vyrovnané utkání. V úvodu třetiny jsme se ujali vedení, ale ještě do přestávky se soupeři podařilo vyrovnat. Druhá třetina přinesla dvě branky na naší straně a začalo se projevovat, že máme lehce herně navrch. Ve třetí třetině jsme konečné skóre ještě jednou zvýšili a zápas skončil naším vítězstvím 4:1.

HC Kert Park Praha – HBC Alpiq Kladno modrý 2:3 (0:0, 1:0, 1:3), branky: Richtr, Suchánek.
V posledním utkání jsme se potkali s modrým kladenským týmem. Úvodní třetina byla vyrovnaná a skončila 0:0, i když se soupeř jednou trefil, ale branka padla až po odpískání, kdy již brankář měl míček pod kontrolou. Jednou jsme také úspěšně čelili samostatnému nájezdu. Ve druhé třetině jsme se po pěkné kombinační akci ujali vedení 1:0. Na začátku třetí třetiny jsme zvýšili na 2:0. I když se zdálo, že máme více ze hry, tak po našich chybách v obraně se soupeři podařilo vyrovnat a těsně před koncem třetí trefou přiklonit skóre na svou stranu. V krátkém zbývajícím čase se nám již nepodařilo opět vyrovnat, i když jsme zkusili hru ve čtyřech bez brankáře.

Turnaj jsme zakončili se 2 vítězstvími a 2 porážkami, tedy s polovičním ziskem 4 bodů a pozitivním skóre 16:14. Na závěr všichni malí hokejbalisté obdrželi drobné upomínkové předměty. Pořadatelům děkujeme za hladký průběh turnaje a rodičům a fanouškům za podporu.

Vyjádření trenéra Martina Horského:

Na turnaj jsme dorazili se 2 gólmany, kteří se po 2 zápasech vystřídali. S dalšími 7 hráči sestavy si pak oba zkusili i hru v poli. To nám umožnilo hrát na dvě lajny, kde se kluci pravidelně střídali. S naší hrou jsem byl spokojen, i když jsme se občas nevyvarovali některých individuálních chyb. Utkání s Hostivaří bylo asi nad naše síly, ale škoda koncovky s kladenským modrým týmem, kdy jsme určitě nebyli horší. Chybami v našem obraném pásmu jsme přišli nejen o vítězství, ale i o bod za remízu. Po hráčích jsme chtěli více rozvíjet kombinační hru, což se nám i ve spoustě případů dařilo a přineslo to řadu pěkných gólů, ale občas to mělo za následek ztráty míčku, nebo méně častější střelbu.

Sestava: Jan Čermák, Jan Bláha (G) - David Čihák, Lukáš Horský, Adam Kraml, Šimon Richter, Ondra Suchánek, Václav Sýkora, Filip Větrák.
Trenéři: Martin Horský, Martin Větrák

Tags: , , , , , ,