Minipřípravka se zúčastnila přípravného turnaje v Plzni

Minipřípravka 15.02.2019   Martin Horský

V sobotu 2. února jsme využili pozvánky na přípravný halový turnaj v Plzni pro naše nejmenší hokejbalisty. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev, kromě nás ještě HBC Hostivař, HBC Plzeň, TJ Blatná Datels a Inter Blovice. Hrálo se klasicky 3+1 na malém hřišti systémem každý s každým. Na druhém hřišti probíhal souběžně turnaj přípravek. Čas se měřil "fotbalově" 2x10 min a to souběžně pro obě hřiště.

HC Kert Park Praha – HBC Plzeň 4:1 (1:0, 3:1)
V prvním utkání nás čekal tým domácích. První poločas byl vyrovnaný, nicméně jsme se ujali vedení Honzou Čermákem. Ve druhé polovině utkání jsme již měli lehce navrch a dalšími 3 brankami (1 po samostatném nájezdu Filipa Douchy) jsme dosáhli konečného vítězství 4:1. Branky: Čermák 2x, Doucha 2x (1 nájezd).

HC Kert Park Praha – Inter Bílovice 3:4 (2:1, 1:3)
Další soupeř, se kterým jsme změřili síly byl Inter Blovice. První poločas se pro nás vyvíjel slibně a do přestávky jsme šli s jednogólovým náskokem 2:1. Druhý poločas i přes naší mírnou herní převahu přinesl před koncem 3 zásahy do naší sítě a do koncovky jsme šli s 2 brankovou ztrátou. V samotném závěru jsme ještě snížili na 3:4, ale i přes závěrečnou hru bez brankáře se nám již nepodařilo vyrovnat. Branky: Čihák 1x, Čermák 2x.

HC Kert Park Praha – HBC Hostivař 2:2 (2:2, 0:0)
Ve třetím kole došlo na pražské derby, kdy jsme narazili na našeho pravidelného soupeře – tým z Hostivaře. Utkání bylo velice vyrovnané a i když jsme po úvodu obdrželi 2 branky, poločas skončil nerozhodně 2:2, kdy naše obě branky vstřelil Adam Kraml po asistencích Davida Čiháka. Druhý poločas přinesl lehčí převahu Hostivaře, nicméně poctivou hrou obou týmů odzadu včetně výkonů brankářů již další gól nepadl. Branky: Kraml 2x.

HC Kert Park Praha – TJ Blatná Datels 3:3 (2:2, 1:1)
V posledním utkání jsme změřili síly s hokejbalisty z Blatné. Utkání bylo opět vyrovnané a skóre se přelévalo postupně na obě strany. Ač jsme v úvodu prohrávali, v poločase byl stav nerozhodný 2:2. V druhém poločase jsme pak obdrželi 3. branku ale v závěru se nám podařilo vyrovnat ze samostatného nájezdu po soupeřově faulu. Branky: Čihák 1x, Doucha 2x (1 nájezd).

Turnaj jsme zakončili s 1 vítězstvím, 2 remízami a 1 prohrou, tedy s polovičním ziskem 4 bodů a skóre 12:10. Na závěr turnaje všichni hráči i trenéři obdrželi pamětní medaile. Tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům za uspořádání turnaje a za pozvání a rodičům za podporu a cestu do daleké Plzně.

Vyjádření trenéra Martina Horského:

Díky marodce a pololetním prázdninám jsme nakonec dorazili v počtu 8 hráčů včetně 2 gólmanů. Ti se v brance vystřídali po 2 utkáních a každý odehrál 2 zápasy v poli. Po 2 měsících bez hokejbalu jsem byl s předvedenou hrou spokojen, všichni hráči vesměs plnili pokyny, které jsme si dali. Utkání také přinesla řadu
hezkých gólů. Škoda jednoho prohraného utkání, kdy jsme slibný stav ztratili v samém závěru s úbytkem sil“.

Sestava: Jakub Bláha, Jan Čermák - David Čihák, Filip Doucha, Filip Větrák – Jakub Václav