Leoš Gerlich: Ve třetí třetině utkání vrcholilo, naštěstí pro nás mělo dobrý konec

Muži A 04.11.2014   Michal Pěch
LEOŠ GERLICH
BRANKÁŘ

ZÁKLADNÍ ČÁST
8 zápasů; 91,15% úspěšnost; 2,64 průměr branek; 192 střel; 17 inkasovaných gólů; 2 nuly

Jak bys zhodnotil utkání po třetinách?

Než zmíním jednotlivé třetiny, tak bych chtěl říct, že si myslím, že se celé utkání hrálo ve vysokém tempu a chybělo mu jenom málo. Musím říct, že Letohrad mě velice pozitivně překvapil. Když se ohlédnu za jednotlivými třetinami, tak v první si myslím, že jsme měli o pár šancí víc a je škoda, že Kruča trefil v závěru pouze břevno. Druhá pro nás nezačala dobře, jelikož jsme díky nedůrazu před brankou inkasovali, ale na konci třetiny jsme se dostali zpátky do vedení. Ve třetí utkání vrcholilo a naštěstí pro nás mělo dobrý konec.

Hrál se velmi útočný hokejbal na obou stranách. Jak moc práce jsi měl?

Myslím, že jsem si zachytal hodně. Jak jsem říkal v první otázce, Letohrad mě velice překvapil svým pojetím. Podle mě jsme měli o trochu více ze hry, i když byl Letohrad po celou dobu velice nebezpečný. Jinak si myslím, že pár zákroků se mi podařilo. Počítá se hlavně výhra za tři body.

S čím jsi nebyl spokojen v zápase a s čím naopak byl?

Tak nejvíce mě určitě mrzí třetí gól, který se dal chytat. Ke konci zápasu za stavu 4:3 jsem pak všem nejspíš trochu „zahrál na nervy“, když mi z lapačky vypadlo nahození od modré čáry, které naštěstí neskončilo v bráně. Je škoda, že tyto dva momenty ovlivní pocit ostatních z utkání… Podle mě se mi celkem dařila hra holí a pak si vybavuji zákrok lapačkou na začátku zápasu po střele Michala Kováře, dorážku do prázdné brány po přečíslení tři na dva někdy zhruba v polovině první třetiny, samotného hráče na kruzích ve druhé třetině a poslední dvě minuty zápasu, kdy měl Letohrad velký tlak.

V minizápase Šimara-Gerlich ses stal vítězem. Vnímáš nějak to, když chytáš proti kolegům z reprezentace?

Tak já už jsem v reprezentaci dlouho nebyl, takže nevím, jestli jsme se Šimim reprezentační kolegové. 🙂 Každopádně se s ním znám dlouho a osobně ho považuji za druhého nejlepšího hokejbalového brankáře po Koubovi (Lukáš Heczko). Jinak jak už jsem párkrát letos říkal, hokejbal si užívám se vším všudy a jde mi hlavně o výhry Parku. Ostatní věci neřeším.

Další utkání je na moravské půdě. S čím tam pojedete?

Pojedeme si pro dvě výhry. Historicky se nám na Moravě daří, tak doufám, že to vydrží.

Jaký je recept na úspěch v Hodoníně ?

Sudoměřice moc neznáme, takže se musíme držet naší hry a co nejméně chybovat v obraně. Poté můžeme uspět.

Autor: Martin Kruček

Tags: , , , , , , , ,