Kert Parku první mečbol nevyšel, prohrál 5:3

Muži A 06.05.2012   Michal Pěch

Sobota 5.5.2012

Elba DDM Ústí nad Labem (2:0;3:1;0:2) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 8. Humhal, 11. Gottfried (Kváš, Bím), 24. Kubát (Langthaler), 27. Bím (Prášek, Plachý), 29. Soukup (Kubát) - 18. Kruček M. (Plzák), 38. Kuna (Kruček M.), 42. Tyburec
Sestava Kertu : Gerlich (29. Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Tyburec, Skalník, Pavlík, Nechyba, Rozenberg - Führich, Plzák L., Kruček J. - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kočka, Plzák M., Bošák
33:26 9:6 1:2 / 0:0

Deštivé sobotní odpoledne přivítalo od 16:00 v Ústí nad Labem 3. semifinálový duel mezi Kert Parkem a Ústím nad Labem.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ve třetí minutě se před Leošem Gerlichem objevil nikým nepokrytý Soukup, ale jedničku Pražanů nepřekonal. O minutu později zkusil pozornost domácího Bandy Jiří Kruček, ale jeho střelecký pokus skončil pouze v Bandově lapačce. V osmé minutě vybojoval míček za brankou Pražanů Petr Humhal, po levé straně vyběhl před branku a bekhendovou střelu umístil přesně pod vyrážečku Leoše Gerlicha 1:0. O minutu později došlo na první vyloučení. Nejdříve byl vyloučen Jaroslav Pospíšil za napadení, o pár vteřin později domácí Soukup za vražení na hrazení. Hrálo se 4 na 4 a domácí Elba se dokázala prosadit podruhé. Gottfriedovu střelu od červené nešťastně tečoval nohou Tomáš Sikora 2:0. Ve třinácté minutě střílel nepříjemně Kubát, ale Leoš Gerlich si dokázal poradit s pokusem litvínovského hokejisty.

Do druhé třetiny vstoupil aktivněji pražský Kert Park. V osmnácté minutě hráli Pražané přesilovku. Lukáš Plzák našel krásnou přihrávkou z pravého kruhu Martina Kručka, který usměrnil míček za Bandova záda 2:1. Pražany kontaktní gól "nakopl", ale více gólových šancí si stejně vytvořili domácí. V třiadvacáté minutě se před Leošem Gerlichem objevil nikým nehlídaný Gottfried, ale nepodařilo se mu zpracovat těžkou přihrávku. Ve čtyřiadvacáté minutě se do úniku dostal Štěpánek, ale Leoš Gerlich proti němu vytáhl fantastický zákrok. Avšak o pár vteřin později inkasovali Pražané potřetí. Langthaler vyhrál čistě buly na Kubáta, který od modré prostřelil vše, co před ním stálo 3:1. Ústí nad Labem bylo znovu na koni. Jejich tlak navíc podpořilo vyloučení Pražanů, které se domácím podařilo zužitkovat. Prášek našel před bránou nepokrytého Bíma, který zakončoval do prázdné brány 4:1. V devětadvacáté minutě se do gólové příležitosti dostal David Kuna, ale jeho střela se neujala. O pár vteřin později přišla pro Pražany další rána. Soukup po samostatném úniku zvyšoval již na 5:1. Po tomto gólu byl Leoš Gerlich v bráně vystřídán za Martina Supa.

Třetí třetina vyšla lépe Kert Parku. Pražané začali hrát aktivněji, více běhali a napadali domácí rozehrávku. Ústí nad Labem začala dělat tato hra problémy. V pětatřicáté minutě se během přesilovky dostal do dobré šance David Kuna, ale jeho šanci dokázal Banda opět zlikvidovat. V osmatřicáté minutě se však už David Kuna prosadil, když střelu z kruhů poslal Bandovi mezi betony 5:2. Dobrá hra Pražanů dělala ústeckým potíže. Ve čtyřicáté minutě hrál Kert Park další přesilovku. Z pravé kruhu střílel Martin Kruček, ale trefil pouze Bandu. Ve dvaačtyřicáté minutě vybojoval v útočném pásmu míček David Tyburec, sběhl si na vrchol kruhů a přesnou střelou nedal Bandovi šanci 5:3. Tlak Kert Parku přerušili dvě vyloučení. Pražané dobře ubránili oslabení 5 na 3, avšak do konce třetí třetiny už se jim nepodařilo změnit skóre zápasu. Kert Park tak poprvé v play-off prohrál.