HC KERT PARK PRAHA (0:0;0:0;1:0) Elba DDM Ústí nad Labem
Branky: 44. Plzák L. (Kruček J., Hradecký)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Tyburec, Skalník, Pavlík, Nechyba, Rozenberg - Führich, Plzák L., Krtička - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kruček J., Kočka, Plzák M., Bošák
28:30 8:8 0:0 / 0:0

Horké sobotní odpoledne na pražských Lužinách sledovalo od 17:00 první semifinálové klání mezi domácím celkem HC KERT Park Praha a hostujícím Elba DDM Ústí nad Labem. Domácí hráče v utkání podporovala hojná účast více jak dvou stovek fanoušků.

Hned od prvních minut bylo zřejmé, že bude k vidění vyrovnané utkání.Více ze hry měli v úvodu Pražané. K vážnější šanci se domácí dostali, až v šesté minutě, když hráli přesilovou hru, avšak zužitkovat se jim ji nepodařilo. Ke konci první třetiny se k několika střelám dostali i hosté, ale Leoš Gerlich si se všemi pokusy Ústí poradil. První třetina tak skončila za stavu 0:0.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Úvod druhé části byl ve znamení přesilovek. Tu nejdříve hráli hosté, poté domácí. Obou celkům se však dařilo bránit svého soupeře a tak skóre bylo stále 0:0. S blížícím se koncem druhé třetiny se hra začala přiostřovat.

Do třetí třetiny šli oba celky s vědomím, že toto utkání může klidně rozhodnout pouze jeden gól. Hráči si na hřišti nic nedarovali z čehož vyplynuly i čtyři vzájemná vyloučení. S přibývajícím časem nervozita na hřišti i v ochozech stoupala. Žádný z týmu nechtěl udělat chybu, hra měla náboj, jediné co chybělo byly góly. A ten jediný rozhodující nakonec přišel v 44. minutě. Sedmdesát vteřin před koncem třetí třetiny prostřelil Lukáš Plzák Zdeňka Bandu po přesné přihrávce Jiřího Kručka 1:0. Kert Park ubránil veškeré zbylé šance hostů a tak Pražané, po napínavém souboji, slavili vítězství v prvním zápase této série.