Kert Park vyhrál druhé utkání 6:5 a srovnal tak sérii s Vlašimí

Muži A 13.05.2012   Michal Pěch

Neděle 13.5.2012

HC KERT PARK PRAHA (2:0;2:4;2:1) HBT Vlašim
Branky: 15. Kruček J. (Plzák L., Führich), 15. Kruček M. (Pospíšil), 28. Führich (Ptáčník), 29. Tyburec (Kruček M.), 37. Plzák L. (Kruček M.), 45. Kuna (Plzák L.) - 19. Topolánek (Kříž, Horák), 20. Topolánek (Wróbel), 21. Blažek (Šindelář J.), 21. Topolánek (Kříž), 39. Bartejs (Blažek)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Pavlík, Rozenberg - Führich, Plzák L., Kruček J. - Tyburec, Kuna, Kruček M. - Hradecký, Kočka, Plzák M., Bošák
34:28 9:9 2:1 / 0:0

Druhý zápas finálové série se hrál v neděli na pražských Lužinách od 14:00.

Do utkání vkročili oba celky opět naplno a hned v úvodu bylo k vidění několik šancí. Ve třetí minutě hráli hosté přesilovku. Na pravém kruhu zůstal nikým nehlídaný Topolánek, kterému však střela nesedla a minula domácí svatyni. V páté minutě šel nejdříve sám na hostujícího gólmana Martin Kruček, balonek se mu ale zasekl a tak se mu nepodařilo vystřelit. K míčku se však dostal David Tyburec, jehož projektil jen těsně minul bránu. V sedmé minutě šel sám na Leoše Gerlicha jeden z hostujících útočníků, doběhl ho však David Tyburec, který mu dobrým obranným zákrokem vyrazil míček z hole. V dvanácté minutě se zpoza brány vytočil hostující Bartejs, který usměrňoval míček k tyči domácí brány, avšak Leoš Gerlich byl u brány dobře připraven. Ve čtrnácté minutě dorážel před Leošem Gerlichem osamocený Wróbel, ale skvělý zákrok Gerlicha mu ve skórování zabránil. V patnácté minutě střílel z pravého kruhu Adam Führich. Jeho střelu Šindelář pouze vyrazil k Jiřímu Kručkovi, který pohotově trefil míček ze vzduchu pod horní tyč hostující svatyně 1:0. O pár vteřin později se skóre měnilo podruhé. Jaroslav Pospíšil našel dobře naběhlého Martina Kručka. Ten se dostal samostatného úniku, udělal kličku do forehandu a zakončoval do odkryté brány 2:0.

Na začátku druhé třetiny hrál Kert Park oslabení. Hostům se přesilovaná hra vůbec nedařila. Do největší šance se dostali Pražané , když David Tyburec s Martinem Kručkem krásnou kombinací rozložili obranu hostů. Druhý jmenovaný se dostal ke střele z vrcholu kruhů, se kterou si zázračně poradil hostující Šindelář. V devatenácté minutě se dostali hosté na dostřel, když se o první gól Vlašimi postaral Topolánek 1:2. O minutu později se ve skrumáži před Gerlichem zorientoval Topolánek a srovnal na 2:2. Hosté byli na koni. Jednadvacáté minutě se opět k odraženému míčku před Gerlichem dostali hosté a Blažek otáčel na 2:3. Za pár vteřin přišel pro Pražany další šok. Topolánek se dostal k dorážce po střele Kříže a zvyšoval již na 2:4. Domácí však ztráta vedení nepoložila a tak se postupně vrátili do hry. V šestadvacáté minutě se k nebezpečné střele po buly dostal David Tyburec, ale jeho projektil šel jen těsně mimo. O pár vteřin později střílel Martin Kruček, avšak jeho střelu zastavil ramenem Šindelář. Pražané tlačili Vlašim v jejím obranném pásmu. V osmadvacáté minutě po buly střílel Lukáš Ptáčník, jeho střelu z blokovala obrana hostí přímo na hůl Adama Führicha, který již neměl problém zasunout míček za Šindeláře 3:4. O minutu později střílel z vrcholu kruhů Martin Kruček. Šindelář jeho střelu vyrazil až na modrou k Davidu Tyburcovi, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě 4:4.

Třetí třetina opět začala vyrovnaným soubojem mezi Kert Parkem a Vlašimí. V třiatřicáté minutě střílel zprava Topolánek, míček vypadl Leošovi Gerlichovi z výstroje a kutálel se v brankovišti, celou situaci nakonec musel zažehnat Petr Michetschläger pohotovým odpalem. V sedmatřicáté minutě hráli Pražané přesilovku 4 na 3. Domácí dobře tlačili Vlašim v jejím obranném pásmu. Martin Kruček našel přesnou přihrávkou na vrcholu kruhů Lukáše Plzáka, který tvrdou střelou z první propálil Šindeláře 5:4. V devětatřicáté minutě však bylo znovu srovnáno, když se vlašimští dostali opět k dorážce, konkrétně Juráček 5:5. Ačkoliv Pražané inkasovali, byli aktivnějším celkem na hřišti. Ve pětapadesáté minutě hráli domácí přesilovku. Lukáš Plzák našel na modré čáře Davida Kunu, který střelou z dálky prostřelil Šindeláře 6:5. Čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny jel ještě hostující Špale nájezd za úmyslné posunutí brány. Leoš Gerlich ho však fantasticky vychytal, a tak si Pražané první výhru v sérii nenechali ujít.

Série se tak za stavu 1:1 stěhuje do Vlašimi, kde se v sobotu i v neděli bude hrát od 11:00.