Kert Park vybojoval i druhé utkání, Ústí porazil 3:2

Muži A 29.04.2012   Michal Pěch

Neděle 29.4.2012

HC KERT PARK PRAHA (2:0;0:2;1:0) Elba DDM Ústí nad Labem
Branky: 10. Plzák L. (Kuna), 13. Kočka (Tyburec, Krtička), 36. Kruček J. (Plzák L.) - 17. Plachý (Štěpánek), 26. Plachý
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Tyburec, Skalník, Pavlík, Nechyba, Rozenberg - Führich, Plzák L., Krtička - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kruček J., Kočka, Plzák M., Bošák
33:30 3:5 1:0 / 0:0

Druhé semifinálové klání se odehrálo v neděli od 11:00 na hřišti na pražských Lužinách.

Do utkání vstoupili oba celky naplno. Nebezpečnější byli v úvodu hosté. Ve čtvrté minutě utekl domácí obraně hostující dorostenec Petr Humhal, udělal kličku do forehandu, ale Leoš Gerlich mu skvělým zákrokem vykopl míček z hole. V sedmé minutě hrál Kert Park přesilovou hru, ale v té se domácím příliš nedařilo. Pražané se prosadili v desáté minutě. Lukáš Plzák překonal hostujícího Bandu střelou z pravého kruhu 1:0. V jedenácté minutě hráli první přesilovku hosté, ovšem ani jim se nepodařilo prosadit. V třinácté minutě, po ubráněném oslabení, vyslal David Tyburec parádní přihrávkou do samostatného úniku Honzu Kočku, který přesnou střelou k tyči překonal hostujícího Bandu 2:0. O minutu později se do přečíslení 2 na 1 dostal Jiří Kruček s Lukášem Plzákem, ale přihrávka šla Lukášovi pod nohy a tak se mu nepodařilo vystřelit.

V úvodu druhé třetiny byl aktivnější domácí Kert Park. V sedmnácté minutě se do dobré střelecké pozice dostal Martin Kruček, ale jeho střela se otřela pouze o brankovou konstrukci. O pár vteřin později se z nenápadné akce prosadili hosté, když Jan Plachý otočkou zpoza brány protlačil míček za záda Leoše Gerlicha 2:1. Hra se následně odehrávala spíše ve středním pásmu. V třiadvacáté minutě se do zajímavé šance dostával hostující Soukup, když dobíhal dlouhý pas od jednoho ze svých spoluhráčů, ale Leoš Gerlich výborně odhadl situaci, vyběhl na vrchol kruhů a stihl míček před Soukupem odehrát do bezpečí. V šestadvacáté minutě se ke střele z kruhu dostal Jan Plachý, bránu minul o půl metru, avšak míček nešťastně trefil jednoho z obránců Pražanů, od kterého se míček odrazil do brány 2:2. Hosté byli na koni. Do zajímavé šance se v devětadvacáté minutě dostal ústecký Langthaler, když si zpoza brány nadhodil míček a backhandem chtěl míček dorazit do svatyně domácích, ale i s touto akcí si Leoš Gerlich dokázal poradit. V třicáté minutě se po chybě hostujícího gólmana Bandy dostal Luděk Hradecký k balonku, avšak jeho zadovka těsně minula Bandovu svatyni.

Úvod třetí části začal oslabením Kert Parku. Domácí ale opět úspěšně bránili. V třiatřicáté minutě, krásnou střelou od modré, prověřil David Tyburec hostujícího Bandu, který musel vytěsnit jeho střelu ukázkovým rozštěpem. V šestatřicáté minutě hráli Pražané přesilovku 5 na 3. I hned po buly vybojoval míček Lukáš Plzák, přesnou přihrávkou našel na levém kruhu útočného pásma Jiřího Kručka, jehož střela skončila v Bandově svatyni 3:2. V devětatřicáté minutě hráli hosté přesilovku. Ústečtí byli v přesilovce hodně nebezpeční, ale domácí obrana spolu s Leošem Gerlichem všechny jejich šance zlikvidovala. Jak se blížil konec třetí třetiny, utkání bylo čím dál tím víc vyhrocené. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se už hosté radovali z vyrovnávacího gólu, ale po rozhovoru obou rozhodčích zněl verdikt jasně – míček byl do brány dopraven rukou, a tak gól nemohl být uznán. Tento moment vyvolal dlouhou diskuzi mezi ústeckou střídačkou a rozhodčími. O minutu později dopravili do prázdné ústecké svatyně míček domácí, konkrétně Martin Kruček, ale ani tento gól nemohl být uznán, jelikož byl do brány dopraven vysokou holí. V závěru utkání domácí dobře bránili. Po závěrečné siréně ještě hodně vzpláli emoce na straně hostů, když se dožadovali uznání gólu, který vsítili 3 vteřiny po konci třetí třetiny, když už domácí hráči šli oslavovat druhé vítězství v této sérii, ale tento gól samozřejmě nemohl být uznán.

Kert Park se tak po víkendu ujal vedení v sérii 2:0. Příští sobotu se hraje od 16:00 v Ústí nad Labem, kde Pražané budou chtít ukončit tuto semifinálovou sérii.