Kert Park se ve čtvrtfinále utká s Piráty z Hradce Králové

Muži A 19.03.2013   Michal Pěch

V posledním kole základní části FORD CREDIT Extraligy se rozhodovalo o soupeři Pražanů pro čtvrtfinále play-off. Jím se nakonec stal celek Hradce Králové. První čtvrtfinálová utkání se sehrají již tento víkend na pražských Lužinách.

Sobota 23.března 2013 16:00
HC KERT Park Praha - HBC Hradec Králové 1988

Neděle 24.března 2013 11:00

Jarní část

Kert Park sehrál v jarní části hned 5 utkání ve dvou hracích víkendech, v nichž pokaždé bodoval. Pražané získali 10 bodů za 2 výhry, 1 výhru v prodloužení a 2 prohry v prodloužení. Kert Park celou základní část trápili zranění. Pozitivem je koncovka, která se, kromě utkání v Mostě, v němž Pražané 4× orazítkovali tyč, zlepšila. V pěti utkáních Kert Park vstřelil 21 gólů a 10 inkasoval. V konečném součtu si Kert Park udržel třetí příčku a tedy výhodu začít čtvrtfinále na domácí půdě.

Hradec Králové sehrál v jarní části také 5 utkání. V nich nejprve porazil Vlašim, poté prohrál v Plzni a na Kladně. Poslední víkendové kolo pak doma porazil Jihlavu a Karvinou. S celkovým počtem 37 bodů skončili Piráti na šesté příčce.

Vzájemná utkání

První vzájemné utkání se sehrálo na pražských Lužinách. V něm byl Kert Park lepším celkem, avšak díky špatné koncovce se zápas musel rozhodovat v samostatných střílení. Pražané tehdy vyhráli 2:1, když oba góly vsítil Lukáš Lev.
Druhé utkání ovládli na domácí půdě Piráti. Pražany přehráli ve všech směrech a zaslouženě zvítězili 5:1.