Kert Park prohrál první finálový zápas v prodloužení

Muži A 12.05.2012   Michal Pěch

Sobota 12.5.2012

HC KERT PARK PRAHA (1:1;0:0;0:0 - 0:1) HBT Vlašim
Branky: 9. Kruček M. (Kuna, Führich) - 12. Juráček (Špale), 54. Wróbel (Kieler, Horák)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Pavlík, Rozenberg - Führich, Plzák L., Kruček J. - Tyburec, Kuna, Kruček M. - Hradecký, Kočka, Plzák M., Krtička, Bošák
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
33:27 5:4 1:1 / 0:0

Pražské Lužiny, poprvé v historii, hostily finále extraligy hokejbalu. První utkání hrané v sobotu začalo v 17:00.

Do úvodu utkání vstoupily oba týmy naplno, hrálo se nahoru dolu s velkým nasazením. V páté minutě si před bránu dobře sběhl Adam Führich, ale jeho střela pouze trefila dobře postaveného Šindeláře. O pár vteřin později pálil velmi nebezpečně Jan Kočka, avšak s jeho střelou si za pomoci tyče Šindelář poradil. V deváté minutě si dobrou hrou Pražané vynutili první faul. V přesilové hře střílel od modré David Kuna, jeho střelu vyrazil hostující gólman před sebe, k míčku se dostal Martin Kruček, který pohotově zasunul balon za dezorientovaného Šindeláře 1:0. V jedenácté minutě se k nebezpečné střele z pravého kruhu dostal Martin Kruček, ale s jeho střelou si dokázal hájce hostující svatyně poradit. O pár vteřin později se na druhé straně dostal do samostatného úniku Wróbel, ale Leoš Gerlich mu skvělým zákrokem vyrazil míček z hole. V dvanácté minutě hráli první přesilovou hru hosté. Těm se podařilo vyhrát buly v útočném pásmu, míček se dostal k Juráčkovi, který přesnou střelou pod horní tyč překonal Leoše Gerlicha 1:1. V patnácté minutě se k dorážce u pravé tyče dostal hostující Špale, ale Gerlich se dobře zapřel nohou o brankovou konstrukci a nedovolil tak Špalemu skórovat.

Ve druhé třetině se oba celky zaměřili hlavně na obranu. Ačkoliv se hrálo ve stejně vysokém tempu jako v první třetině, moc šancí k vidění nebylo. Do výraznější šance se dostal nejprve Špale, který vyslal na Gerlicha jedovatou střelu. Domácí si gólman si však s jeho pokusem poradil. Následně se ke střele od modré dostal Jiří Kruček, ale ani jeho střela se neujala. Ke konci třetiny dostal Kert Park výhodu jednoho muže v poli, ale Pražanům se tato přesilová hra vůbec nepovedla. Druhá třetina tak skončila beze změny stavu.

Úvod třetí třetiny začal Kert Park, po pozdním příchodu na hřiště, oslabením. Přesilová hra hostů se navíc zdvojnásobila, když v dvaatřicáté minutě byl vyloučen další hráč domácích. Pražané však oslabení 5 na 3 skvěle bránili a nepustili Vlašim k výraznějším šancím. V čtyřiatřicáté minutě hrál Kert Park přesilovku. Adam Führich našel mezi kruhy volného Lukáše Plzáka, avšak jeho střelu dokázal Šindelář se štěstím zlikvidovat. V osmatřicáté minutě hrál Kert Park znovu oslabení 5 na 3. Domácí opět skvěle bránili a Vlašim pustili pouze ke dvěma střelám, se kterými si dokázal Leoš Gerlich poradit. V oslabení 5 na 4 unikl hostující obraně Martin Kruček, ale Šindeláře nedokázal překonat. Ve čtyřiačtyřicáté minutě hráli Pražané přesilovku. Velkou hrubku za svojí bránou udělal hostující Šindelář, který zpoza brány doslova nahrál míček na hůl Martina Kručka. Ten okamžitě střílel do prázdné brány, ale než se míček dostal do hostující svatyně, Šindelář ji stačil posunout. Gól tak nemohl být uznán a bylo nařízené trestné střílení proti Šindelářovi. Na něj nastoupil Martin Kruček, který zkusil vystřelit mezi betony hostujícího gólmana, který si však s pokusem Martina poradil. Stav se do konce třetí třetiny nezměnil a tak následovalo prodloužení.

V prodloužení byl od začátku aktivnější domácí celek z Lužin. V osmačtyřicáté minutě se unikal hostům domácí David Tyburec, tomu však na poslední chvíli vyrazili vlašimští obránci míček z hole. V padesáté minutě se ke střele z vrcholu kruhů dostal David Kuna, avšak jeho střela jen těsně minula hostující svatyni. Utkání se nakonec rozhodlo v čtyřiapadesáté minutě, když se před bránou Leoše Gerlicha nejlépe zorientoval Wróbel a dostal míček za domácího gólmana 1:2.

Tags: , , , , , ,