MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

Kert Park přivezl z Českého poháru stříbrné medaile!

Muži A 26.08.2013   Michal Pěch

Severočeský Most hostil 24. a 25. srpna finálový turnaj Českého poháru, na kterém nechyběl ani pražský extraligový zástupce Kert Park Praha, jenž obhajoval vítězství z roku 2012. Pražané vinou marodky i pracovních povinností některých hráčů musel vyslat na turnaj úzký kádr čtrnácti hráčů. Samotný tým, ve složení: Martin Sup, Petr Mikl - Tomáš Sikora, Jaroslav Pospíšil, David Rozenberg, Jiří Skalník, David Pavlík, Petr Adam, Jan Mráz - Luděk Hradecký, Jan Kočka, Jiří Kruček, David Korynta a Miroslav Franěk, se nenechal zahambit a z turnaje přivezl stříbrné medaile!

Sobota 24.8.2013 - SKUPINA A

HC KERT PARK PRAHA (0:1;0:1) HbC Rondo Teplice
Branky: 9. Cimrman, 29. Koutný (Pagunadis) EN
Sestava Kertu : Sup (Mikl) – Sikora, Pospíšil, Rozenberg, Skalník, Pavlík, Adam, Mráz – Hradecký, Kruček J., Kočka, Korynta, Franěk
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
19:9 2:4 0:0 / 0:0

V prvním utkání Pražané narazili na druholigové Teplice, jenž se překvapivě probojovali do finále poháru. Kert Park na svého soupeře vletěl jako uragán a v prvních minutách jej jasně přehrával. Pražský celek si dokázal vytvořit několik šancí, avšak díky nepřesným zakončení žádnou z nich nedokázal zužitkovat. Teplice se postupem času osmělily a byly to právě ony, kdo jako první skóroval. V druhé části se hrála již vyrovnanější partie. Kert Park opět převzal iniciativu půli druhé části, kdy největší šanci měl Jiří Kruček, avšak střelecky se mu prosadit nepodařilo. Teplice tak se štěstím uhájili jednobrankové vedení a v závěru ještě přidali druhý gól střelou do prázdné klece. Tepličtí se během zápasu i po zbytek turnaje prezentovali velice agresivní hrou. Nutno podotknout, že nad některými z jejich zákroků skutečně zůstával rozum stát.

HBC Alpiq Kladno (0:2;1:2) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 28. Malý – 11. Franěk (Sikora), 13. Skalník, 26. Pavlík, 28. Hradecký (Rozenberg)
Sestava Kertu : Mikl (Sup) – Sikora, Pospíšil, Rozenberg, Skalník, Pavlík, Adam, Mráz – Hradecký, Kruček J., Kočka, Korynta, Franěk
12:28 1:1 0:1 / 0:0

V druhém utkání se Kert Park utkal s Kladnem, jež na turnaj vyslalo svůj prvoligový B-tým. Pražané do utkání vstoupili o něco aktivněji než soupeř. Šance si postupně vytvořili Jiří Kruček a Miroslav Franěk, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. První branku v turnaji zaznamenal Kert Park až v 11. minutě. V době kdy Pražané hráli přesilovou hru se svou první trefou v dresu Kert Parku prezentoval právě Mirek Franěk. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat, když se přesnou střelou od modré trefil Jiří Skalník. Do druhé půle vstoupil aktivněji kladenský Alpiq, jenž dvěma výpady prověřil letošní posilu Petra Mikla. V pětadvacáté minutě přišlo rozhodnutí o postupujících ve skupině A, když David Pavlík vybojoval v útočném pásmu balonek a překvapivou střelou nad lapačku poslal Kert Park do vedení 3:0. O dvě minuty později se Pražané radovali již počtvrté v utkání. David Rozenberg našel mezi kruhy úplně volného Luďka Hradeckého, který se s ničím nerozpakoval a střelou příklepem pod horní tyč, poslal Pražany do vedení 4:0. Kladenský Alpiq se přece jen také dočkal branky a upravil na konečných 4:1.

Neděle 25.8.2013 - SEMIFINÁLE

HC KERT PARK PRAHA (0:0;4:1) HBC Hradec Králové 1988
Branky: 20. Sikora, 26. Sikora (Korynta), 30. Franěk EN, 30. Hradecký (Pospíšil) EN – 29. Hrabica (Švanda)
16:15 2:2 1:1 / 0:0

V semifinále Českého poháru narazil Kert Park na Hradec Králové, jenž do Mostu přijel v plné sestavě. Stejně jako v předchozích zápasech vstoupil do utkání Kert Park aktivněji. Pražané se snažili tlačit do šancí, avšak Hradečtí se dobře bránili. Do jedné šance se přece jen dostal Jiří Kruček, ale na Mroviece nevyzrál. Do druhé půle vstoupil aktivněji Hradec Králové. Do šance se dostal hradecký Fišer, ale na Martina Supa nevyzrál. V 19. minutě se diváci dočkali první branky. Tomáš Sikora vybojoval míček v útočném pásmu, prokličkoval se až k brance, položil si Dvořáčka a střelou do horní části branky poslal Kert Park do vedení 1:0. Hradečtí se snažili tlačit do útoku, avšak Pražané se jim dobře bránili a nepouštěli je k bezprostřednímu ohrožení Supovi branky. V šestadvacáté minutě unikl sám do brejku Jan Mráz, ale Dvořáčka se mu překonat nepodařilo. V útočném pásmu však ještě získal míček David Korynta, jenž přesně nahrál Tomášovi Sikorovi, který od modré propálil podruhé v utkání Dvořáčka 2:0. Kert Park hrál po druhé vstřelené brance s přehledem, avšak přece jen došlo ještě k menší komplikaci, když Luděk Hradecký nešťastně zasáhl jednoho z hradeckých holí do obličeje. Hradec Králové nakonec dokázal v přesilové hře minutu a třiatřicet vteřin před koncem druhé půle snížit na rozdíl jediné branky. Hradečtí následně zkusili power-play. V ní však na červené čáře udělal chybu Švanda, kterého o míček obral Mirek Franěk. Ten již pohodlně zasunul do prázdné klece 3:1. Pražané v utkání skórovali ještě jednou, když vteřinu před koncem trefil prázdnou bránu Luděk Hradecký. Kert Park tak překvapivě porazil soupeře z východu Čech a zaslouženě postoupil do finále.

Neděle 25.8.2013 - FINÁLE

HC KERT PARK PRAHA (0:0;0:1) HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
Branky: 25. Bílý (Vlasák, Kubeš) PP
12:18 2:0 0:1 / 0:0

Pražané se ve finále utkali s Pardubicemi. Náš soupeř vstoupil do utkání lépe a aktivněji. Pardubičtí se snažili tlačit do šancí, ale obrana spolu s Petrem Miklem, jenž byl v celém utkání velkou oporou Kert Parku, jim odolával ve skórování. V šesté minutě se do velké šance dostal hostující Ingršt, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo překonat brankáře Pražanů, Petra Mikla. K největší šanci Pražanů v utkání se v jedenácté minutě dostal Petr Adam, který se po nahrávce Mirka Fraňka objevil sám před pardubickým Heczkem, avšak jeho střela z první se zastavila pouze o plastron pardubické jedničky. V závěru půle se do šance dostal ještě pardubický Mokříž, ale ani on si na Mikla nepřišel. Ani v druhé půli se obraz hry nezlepšil a Pardubice byly lepším celkem na hřišti. Jejich tlak byl ještě umocněn vyloučením Pražanů. Pardubice si v přesilovce dokázali vytvořit šance, ale stále bez brankového efektu. Toho se dočkali až v druhé přesilovce, kdy z pravého kruhu střílel Bílý 0:1. Pražané se do závěrečného tlaku dostali až v poslední minutě. Pardubičtí však jednobrankový náskok uhájili a zaslouženě získali Český pohár.

Tags: , , , , , , , , ,