Kert Park přišel o slibné vedení v Československém superpoháru, Skalice rozhodla v samostatných střílení

Muži A 29.10.2017   Ondřej Novotný / hokejbal.cz  HbK Hokejmarket Skalica

CCM Extraliga - sobota 28.10.2017

3:2 ss
HbK Hokejmarket Skalica (0:1;1:1;1:0) HC Kert Park Praha
Branky: 25. Salajka (Škadra), 45. Martinusík (Sobol), rozh. náj. Válek – 7. Wróbel (M. Kruček, Plzák), 29. M. Kruček (Dejneka)
Sestava KER: Mikl (Mroviec) – Nýdl, Bureš, Blaško, Šperl, Dejneka, Rozenberg, Poláček, Kaucký – Pala, Fejfar, Kruček M., Bošák, Kovář, Wróbel, Kruček J., Javorka, Zvonek, Plzák, Postulka
Sestava SKA: Petrovič (Černáček) – Daniel, Sobol, Salajka, Janáč, Smetana, Ravas, Volek – Rampáček, Válek, Martinusík, Janáč, Škadra, Pollák, Holaza, Smetana, Špírek, Drgoň

Sobotní odpoledne přineslo ve slovenské Skalici, nedaleko hranic s Českem, letošní Československý Superpohár. Proti domácímu celku se postavil loňský mistr zase naopak z českého prostředí, tedy Kert Park. Ten sice dvakrát vedl, ovšem podruhé o jednobrankový náskok přišel až v posledních vteřinách základní hrací doby a nakonec padl po samostatných stříleních. Cenná trofej tak tentokrát zůstal u našich východních sousedů!

Lužinští otevřeli skóre

První třetina přinesla nejprve menší převahu domácích, jenomže Kert se s ní po chvilce vyrovnal, a taktéž se začal hnát do ofenzivních akcí. To přineslo hostům své ovoce v sedmé minutě, když ve správný čas a na správném místě stál dorážející Tomáš Wróbel, jenž neměl problém dostat míček do odkryté svatyně. Jednobrankové vedení si pak Pražané také odnesli do kabin.

Hostující odpověď přišla včas

Aktivní hokejbal z obou stran pokračoval i od začátku prostřední periody, oba brankáři byli v permanenci, jenomže skóre se podruhé dlouho neměnilo. Jinak tomu však bylo v pětadvacáté minutě. Prosadil se totiž Michal Salajka a i přes protesty hostů směrem k rozhodčím, byla branka uznána - 1:1!

Ovšem Pražanům se ještě do druhé sirény povedlo dostat zpět do vedení. Po faulu právě zmiňovaného střelce první branky Skalice dostali hosté početná výhodu, kterou už po pár vteřinách přeměnil ve druhou branku Kert Parku povedenou ranou Martin Kruček.

Krůček k vítězství, nakonec smutek

Třetí třetina byla převážně v režii úřadujícího slovenského mistra. Ten totiž výrazně tlačil na defenzivu hostů a snažil se co nejdříve vyrovnat a pokusit se ještě zvítězit v základní hrací době. Jenomže Pražané si toho byli pochopitelně moc dobře vědomi, takže vrhli všechny své síly do bránění a velkou míru na dlouhém držení vedení měl také brankář Mikl. Ten však nejprve jednou lovil míček ze své brány při odpískané koncovce vysokou holí, ovšem pětadvacet vteřin před uplynutím základní hrací doby ho přeci jenom Jaroslav Martinusík překonal, když využil vypadnutého míčku z lapačky a poslal střetnutí do prodloužení.

I když desetiminutové prodloužení přineslo hodně šancí na obou stranách, přisoudit letošní primát musela až samostatná střílení, ve kterých už byli úspěšnější domácí, kteří tak bilance vítězství přehoupli na 4:2 z pohledu Slovenska.

Tags: , , , , , , ,