Kert Park přejel v prvním utkání Plzeň 7:0!

Muži A 07.04.2012   Michal Pěch

Sobota 7.4.2012

HC KERT PARK PRAHA (2:0;3:0;2:0) HBC Plzeň
Branky: 2. Sikora (Krtička, Plzák L.), 7. Tyburec (Krtička, Führich) PP, 21. Plzák L. (Kruček M.) PP, 24. Kruček M. (Kuna) SH, 30. Kruček J. (Tyburec, Plzák L.) PP, 42. Führich (Sikora, Plzák L.), 44. Sikora (Rozenberg, Bošák)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Tyburec, Skalník, Pavlík, Nechyba, Rozenberg - Führich, Plzák L., Krtička - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kruček J., Kočka, Plzák M., Bošák
30:16 7:9 4:0 / 1:0

Již potřetí za sebou se ve čtvrtfinále střetává Kert Park s Plzní. Z předchozích dvou soubojů vyšla vítězně Plzeň, ovšem letos to může být z pohledu fanouška Kert Parku zajímavější. Kert Park zaslouženě vyhrál základní část Tipgames Extraligy, zatímco Plzni se letos moc nedařilo.

Utkání, které se hrálo na Lužinách, začalo tradičně v 17:00. Do utkání vstoupil Kert Park výborně. Hned od začátku hráči domácích uzavřeli Plzeň v jejím obranném pásmu. Na úvodní gól čtvrtfinále se nečekalo dlouho. Na začátku druhé minuty vyhrál Lukáš Plzák buly na Jana Krtičku, ten posunul míček na modrou čáru na Tomáše Sikoru, který prostřelil plzeňského Semeru 1:0. Kert Park byl v úvodu jednoznačně lepším týmem a tlačil Plzeň v obranném pásmu. V páté minutě došlo na první vyloučení. Stanislav Valenta podrazil jednoho z Pražanů a nabídl tak domácím přesilovou hru. Tu se podařilo zužitkovat Davidu Tyburcovi, když po nahrávce od Jana Krtičky, překvapil střelou z otočky hostujícího Semeru 2:0. Domácí i nadále tlačili na Plzeň. V deváté minutě hráli poprvé přesilovku hosté. V ní měl největší šanci Michal Edl, ale nepochopitelně přestřelil prázdnou bránu. Ve čtrnácté minutě se do překvapivé šance dostal Jan Krtička, když obešel plzeňskou bránu, ale střílel jen těsně nad.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Plzeň. Hosté uzavřeli domácí v obranném pásmu, ale k ohrožení Leoše Gerlicha se nedostali. Naopak velký tlak si v osmnácté minutě vytvořila třetí lajna Kert Parku, ale Jiřímu Kručkovi ani Jiřímu Skalníkovi se nepodařilo překonat Semeru. Domácí svojí dobrou hrou donutili Plzeň faulovat a to hned dvakrát v krátkém časovém úseku. Pražané přesilovku 5 na 3 sehráli skvělě a potřetí v utkání se radovali z gólu. Tentokrát Lukáš Plzák po přihrávce Martina Kručka zvyšoval na 3:0. Domácí však zbytečně faulovali a dali tak Plzni šanci vrátit se do utkání. Plzeň však této šance nevyužila. Kert Park skvěle ubránil oslabení 5 na 3 a následně ve hře 5 na 4 zasadil Plzni čtvrtý úder. David Kuna vybojoval v oslabení míček, výtečnou nahrávkou mezi obránce poslal Martina Kručka do samostatného úniku a ten nadvakrát překonal Semeru 4:0. Po tomto inkasovaném gólu přidali svěřenci Martina Kovářika na agresivitě. Nutno poukázat na moment z pětadvacáté minuty, kdy po odpískání naprosto nesmyslně inkasoval Leoš Gerlich krosček do krku od hostujícího Valenty. O tři minuty později ten samý hráč trefil ramenem Davida Kunu do hlavy. Následující přesilovku Pražané opět využili. Jiří Kruček, po nahrávce Davida Tyburce k levému mantinelu, vsítil již pátý gól Kert Parku 5:0.

Třetí třetina se už více méně dohrávala. Ani jedno z mužstev se nikam nahrnulo a většina hry se odehrávala u mantinelů. V pětatřicáté minutě se do šance v oslabení dostal znovu Martin Kruček, ale jeho střelu Semera dokázal pokrýt. Ve dvaačtyřicáté minutě se do šance dostal domácí obránce Tomáš Sikora, který vystřelil, jeho střelu mu Semera vyrazil přímo pod nohy, Tomáš Sikora fotbalovým zakončením trefil Semerův pravý beton, od kterého se míček odrazil na hůl Adama Führicha, který nikým nepokrytý vstřelil šestou branku Kert Parku 6:0. Ve čtyřiačtyřicáté minutě naprosto nesmyslně sestřelil hostující Zeman Martina Plzáka u mantinelu a po právu byl vyloučen na 5 minut + osobní trest do konce utkání. Domácí dokázali tuto početní výhodu opět využít, když Tomáš Sikora dělovkou od modré překonal Semeru 7:0.

Kert Park si v prvním utkání s přehledem poradil s Plzní 7:0.

Tags: , , , , ,