HBT Vlašim (1:1;0:0) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 3. Šindelář F. (Burda) - 10. Tyburec (Krtička), 30. Kruček M.
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil,Rozenberg, Nechyba, Tyburec - Führich, Plzák L., Kruček J. - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Bošák, Kočka, Krtička
24:26 0:1 0:0 / 0:0

Final four českého poháru ve Světlé nad Sázavou začalo utkáním finalistů letošní Tipgames extraligy. Utkání mělo náboj zisku prvního dablu (pozn.vítěz extraligy a ČP v sezoně) na jedné straně a na druhé straně historicky prvního vítězství (pozn. v ČP a porážka vítěze extraligy v sezoně). Sobotní „špíl“ začal velmi svižně. Už ve třetí minutě skóroval vlašimský Šindelář F., který tak napodobil Gerlicha (v Pardubicích hrál v útoku) a na místo do branky se postavil do útoku. Na dlouhou dobu se nikomu nedařilo vstřelit další branku, ačkoliv šance byly na obou stranách. Po šanci Lukáše Plzáka jsme již zvedali ruce, ale bohužel branka nepadla. V druhé části jsme začali být aktivnější a jednu z dalších šancí využil David Tyburec, který srovnal skóre na konečnou remízu 1:1. Následovaly trestná střílení Gerlich svou svatyni hájil skvěle. Za naše „perutě“ dostali míček za záda vlašimského Mikla Kruček Martin a opět David Tyburec, který si brankáře Vlašimi luxusně položil a zasunul do prázdné klece. Může se zdát, že v utkání padlo málo střel, ale opak je pravdou, utkání se hrálo na dvě poloviny s časem 2x15min.

HC KERT PARK PRAHA (0:0;2:1) SK Sudoměřice
Branky: 16. Führich (Kruček J.), 18. Plzák L. (Führich, Kruček J.) - 27. Hujsa
Sestava Kertu : Sup (Gerlich) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil,Rozenberg, Nechyba, Tyburec - Führich, Plzák L., Kruček J. - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Bošák, Kočka, Krtička
34:17 1:1 0:0 / 0:0

Do druhého vystoupení v sobotním odpoledni jsme šli s chutí, neboť jakákoliv výhra nás posouvala do finále celorepublikového turnaje. Hráči Sudoměřic nebyli vůbec lehký soupeř, obzvlášť, když se hraje jen 2x15min. Nějaké šance byly, ale nedařilo se v koncovce. Soupeř z „1.národky“ tak držel nejen tempo s našimi hráči, ale v první půlce držel také nerozhodný stav 0:0. V druhé části jsme zabrali a během dvou minut se prosadili hráči z první formace Adam Führich a Lukáš Plzák. Uklidnili jsme se a začali hrát profesorsky. To bylo ovšem něco pro soupeře. Svou aktivitou se najednou více objevovat před brankářem Martinem Supem, který dlouho svými zákroky držel čisté konto. Tři minuty před koncem kapituloval a nedosáhl na míček směřující za jeho záda. „Sudky“ vycítili svou šanci a chtěli vyrovnat. Druhou branku soupeři ze „Sudek“ už perfektně chytající Martin Sup nedovolil vstřelit.

Neděle 10.6.2012

HC KERT PARK PRAHA (0:0;0:0;2:1) HBT Vlašim
Branky: 32. Tyburec (Kruček M.), 35. Krtička (Kočka) - 42. Juráček (Blažek)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil,Rozenberg, Bošák - Führich, Plzák L., Kruček J. - Tyburec, Kuna, Kruček M. - Hradecký, Kočka, Krtička
35:38 5:3 0:0 / 0:0

Očekávané finále ČP začalo tvrdě. Rozhodčí hned od začátku hráčům ukázali co a jak budou
trestat. Naši hráči hráli prvních 5 minut v oslabení. Soupeř měl možnost skórovat, ale Gerlich držel čisté konto stejně jako brankář Mikl. Nula na obou stranách vydržela až do konce druhé části, ve které měl možnost několikrát skórovat Jirka Kruček. Rozhodnutí o vítězi letošního ročníku ČP přišlo až ve třetí části, neboť finále se hrálo v obvyklém čase. Nejprve zavelel David Tyburec, který z otočky a středního pásma nachytal Mikla při nepozornosti. Za čtyři minuty dal branku Krtička. Mikl udělal opět chybu při vyběhnutí a rozehrávce, kterou vystihl Kočka a Krtičkovi dal možnost na zvýšení skóre. Další šanci měl Martin Kruček, když po přihrávce Tyburce mohl dát již do odkryté klece. Miklova lapačka, ale zamezila v navýšení stavu. Čtyři minuty před koncem skóroval za vlašimské Juráček. Soupeř vycítil šanci a závěr byl opravdu dramatický, když Mikl opustil branku a dal tak možnost powerplay. My jsme však měli na hřišti pouze čtyřku hráčů, neboť jsme hráli v oslabení. Branku jsme nedostali a mohli si tak vychutnat sladkost v podobě vítězství 2:1 nejen nad mistrem Tipgames extraligy, ale i vychutnat prvenství v českém poháru.

Autor: Tomáš Smutek

Tags: , , , , ,