Kert Park je vícemistrem extraligy hokejbalu!

Muži A 20.05.2012   Michal Pěch

Neděle 20.5.2012

HBT Vlašim (1:1;2:1;3:1) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 8. Dedek (Špale, Bartejs), 18. Horák (Nýdl), 20. Horák (Blažek, Šindelář J.) PP, 36. Šindelář J. (Blažek), 36. Bartejs (Juráček, Blažek), 41. Wróbel (Špale) EN – 8. Plzák L. (Kuna) PP, 22. Tyburec (Bošák), 35. Sikora (Kruček J.)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Sikora, Ptáčník, Michetschläger, Pospíšil, Tyburec, Pavlík, Rozenberg, Nechyba - Führich, Plzák L., Krtička - Hradecký, Kuna, Kruček M. - Kruček J., Kočka, Plzák M. Bošák,
40:28 6:6 1:1 / 0:0

Utkání začalo sice zostra, ovšem hodně rozkouskovaně. Pro oko diváka úvod ztrácel i zajímavost, vždyť prvních pět minut utkání se hrálo bezmála patnáct. Až po pěti minutách přišla první zajímavá situace. Přesilová hra pro Kert, kterou se povedlo Pražanům využít zásluhou jejich kapitána Lukáše Plzáka! Vlašim se svou odpovědí nečekala vůbec dlouho a už po třiceti vteřinách byl stav opět srovnaný 1:1! Hra se po vyrovnávacím gólu opět srovnala a bylo opět k vidění časté přerušování a šancí moc nepřicházelo. Nakonec už se na skóre nic nezměnilo. První část trvala přes 43 minut.

Druhá část začala aktivně ze strany obou celků. Nejprve se do dobré příležitosti dostal David Kuna. Útočník týmu z Lužin se ale do listiny střelců nezapsal. Na druhé straně se po velkém souboji v rohu hřiště dostal k míčku Tomáš Horák a svým důrazem se dostal až k zakončení, které bylo gólové! Vlašim dokázala za nedlouho odskočit na větší gólový rozdíl! Následně se domácí Vlašim dostala k možnosti hrát přesilovou hru a bylo z toho hned několik velmi zajímavých situací před brankou Leoše Gerlicha a nakonec přišel vstřelený gól! Opět Tomáš Horák si naběhl po pravé straně a přesnou ranou nad betonem pokořil brankáře Kertu a domácí věděli, že jsou na dobré cestě za pohárem pro vítěze, který už byl připravený. Pražené dokázali za nedlouho snížit na jednobrankový rozdíl. David Tyburec dostal přihrávku mezi modrou a červenou čáru a přesnou ránou těsně nad zemí se trefil mezi betony Šindeláře. Domácím mohl vrátit dvoubrankové vedení Jakub Šindelář, který se dostal před branku Kert parku, ale ač sám, tak branku nedal. Hra se posléze začala opět hodně přerušovat. Na obou stranách rozhodně nebyla nouze o zajímavé střely, jenže žádná si cestu do branky nenašla. V závěru druhé části domácí vytvořili v útočném pásmu drtivý tlak, ovšem nic z něj nevytěžili. Zajímavou druhou část mohl uzavřít svým gólem Jakub Šindelář, ale ani na druhý pokus se neprosadil, i když opět nebyl od skórování delako.

Třetí třetina začala v dobrém tempu a zejména hráči Kertu měli dobrou šanci na vyrovnání, jelikož stav skóre zůstával stále 3:2. Aktivní hra Kertu byla k vidění i v přesilovce, kterou nakonec nevyužili. Kert krátce po skončení přesilovky ale dokázal rozpoutat obrovskou radost. Jiří Kruček uspěl na buly a míček došel na modrou čáru, odkud ho Tomáš Sikora poslal přesně do domácí branky. V té chvíli byli oba týmy na stejné startovní čáře, i když výrazná psychická výhoda byla na straně Pražanů. Tato výhoda netrvala dlouho. Jakub Šindelář dostal svou šanci na skórování s pořadovým číslem tři a jak se říká, do třetice všeho dobrého, to tentokráte domácímu útočníkovi vyšlo. Uplynulo 31 vteřin od rozdílového gólu Šindeláře, když se prosadil Jan Bartejs a ve Vlašimi už bylo hodně veselo. Do konce třetiny však ještě zbývalo přes devět minut. Domácí si průběh dokázali hlídat, i když hned několik zajímavých akcí Kert Park měl. Hra se pak začala znovu kouskovat, což domácím vyhovovalo. V čase 42:02 přišla jedna z možností pro Kert. Oddechový čas pro družinu z Lužin a následná hra bez brankáře. Při power-play měl solidní šanci Martin Kruček, ale neprosadil se. Naopak Tomáš Wróbel získal odražený míček a poslal ho do opuštěné branky a v tu chvíli už bylo definitivně rozhodnuto.

HC KERT Park Praha se tak stal VÍCEMISTREM Tipgames Extraligy pro rok 2011/2012.

Autor článku: Jakub Vais (hokejbal.cz)