První ročník Memoriálu Libora Topolánka byl podařený, turnaj vyhrálo Kladno, junoři byli druzí

Junioři 02.09.2019   Redakce hokejbal.cz

V sobotu 31.8. se na závěr letních prázdnin uskutečnil silně obsazený turnaj juniorů na půdě pražského Kert Parku. Premiérový ročník Memoriálu Libora Topolánka vyhrálo Kladno, které si zlaté medaile z turnaje na Lužinách zajistilo až v úplně posledním utkání proti Plzni, jež si zpátky na západ Čech nakonec odvezla bronzové medaile. Domácí celek hlavního kouče Karla Manharta skončil těsně pod vrcholem na 2. místě a nepopulární čtvrtou příčku bral Letohrad. Pořadatelé turnaje zorganizovali výtečný turnaj, na kterém rozdali i čtyři individuální ceny.

Start nového ročníku Extraligy juniorů klepe na dveře stejně jako v ostatních soutěžích. Přesně na konci prázdnin 31.8. se na Lužiny sjelo kvarteto silných juniorských celků, jež se střetly každý s každým jednou. Hrálo se klasicky na tři třetiny, ale hrací čas byl 3x12 minut čistého času. Na úvod turnaje se Kladnu podařilo srazit na kolena po litém boji Kert Park, Plzeň ve druhém klání vynulovala Letohrad a vzápětí padla s Kert Parkem 2:3 po nájezdech. Západočeši nad Pražany přitom vedli 2:0, ale svěřenci trenéra Karla Manharta předvedli mocný obrat, jenž vygradoval po základní hrací době v samostatných stříleních, v nichž se radovali dva střelci Kert Parku ze tří, za Plzeň se ale trefil pouze Poláček.

Čtvrtý turnajový duel proti sobě svedl Kladno a Letohrad. Lépe začali Rysové, Jeleni ale srovnali s Kladnem krok a v tomto klání se rozpoutalo gólové peklo, z něhož lépe vzešli Východočeši. Letohrad tak jako jediný na turnaji porazil pozdějšího vítěze Memoriálu Libora Topolánka. O nejvyšší výhru na turnaji se v pátém zápase postaral Kert Park, jenž sice s Letohradem prohrával 0:1, ale pak ho absolutně přestřílel. Poslední zápas nakonec rozhodl o celkovém pořadí, když se Kladno proti Plzni dostalo v první třetině do jednobrankového vedení, které nakonec udrželo až do samotného konce závěrečného duelu.