1:3
HC Kert Park Praha (0:1;1:1;0:1) HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice
Branky: Krbec (Síla)
Sestava Kertu : Šach (Jirsa) – Suchánek, Hrdlička, Charbuský, Jizba D., Šebek, Kosinová, Jágr, Janiurek, Kovárník, Krbec, Manhartová, Sedlák, Patočková, Síla, Mikeš, Mika

V sobotu 27.4.2019 jsme hráli předposlední utkání základní části juniorské extraligy. Soupeřem nám byli hráči Autoskla Pardubice.

První třetina se nesla v mírném tlaku hostí, kteří rychleji reagovali na herní situace. Tento tlak dokázali využít v úvodní branku při přesilové hře. My jsme se do konce první části nedokázali prosadit. Na začátku druhé třetiny jsme srovnali hru i skóre. Sólový průnik Marka Síly v 17. minutě dorazil do branky Marek Krbec. O dvě minuty později jsme byli svědky boxerské vložky Lukáše Suchánka, který „trestal“ nevybíravý faul na našeho brankáře Martina Šacha.

Dostal za toto vystoupení trest na 2 + 2 minuty. Soupeř toho dokázal využít a střelou od modré čáry se ujal vedení. Do konce druhé třetiny jsme nedokázali vstřelit branku, ačkoli jsme k tomu měli několikrát hodně blízko. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Nejprve sice v 33. minutě, po chybné rozehrávce v našem obranném pásmu, hosté zvýšili svůj náskok na 1:3. Potom jsme dokázali vyvinout tlak na soupeře a vytvořili jsme si opět několik brankových příležitostí.

Ty jsme nedokázali proměnit díky výbornému výkonu brankáře hostí. V závěru utkání jsme si zahráli i power play 6 na 5 a 6 na 4. Bohužel ani jedna střela za záda hostujícího brankáře neprošla. Výsledek 1:3 svítil na tabuli i po skončení utkání. Na závěr bych pochválil naše hráče a hráčky za výkon ve druhé a hlavně ve třetí třetině.

Hodnocení trenéra Karla Manharta:

Autosklo na nás od první minuty vlítlo a to určilo obraz první části. Všude jsme byli pozdě a soupeř měl jasnou převahu. Myslím, že jsme hru postupem času srovnali a v závěru utkání jsme si vytvořili i slušný tlak. Bohužel jsme však na rozdíl od soupeře nevyužili vypracované akce ke vstřelení kontaktní branky a tím utkání ztratili.

Fotogalerii od Pavlíny Šachové naleznete pod tímto odkazem.

Tags: , , , , , ,