Junioři v Ústí nad Labem zaspali úvodní třetinu

Junioři 26.09.2018   Zdeněk Strych  Tomáš Laibl

V neděli 23.9. naši junioři odehráli páté utkaní v sezóně v Ústí nad Labem. Jako při každém letošním utkání hráči věděli, že je čeká těžký soupeř. První třetina, v slabém dešti, byla jako ze zlého snu.

Než se hráči rozkoukali, už jsme prohrávali 2:0. V čase 4:26 si trenér Manhart musel vzít oddechový čas, aby se hráči probudili. V obranném pásmu si hráči nepřebírali své soupeře a útok neexistoval. Hra se sice vyrovnala, ale domácí v polovině třetiny dali branku na 3:0. Teprve tato branka probudila naše hráče, ale do konce první třetiny si brankovou příležitost nevypracovali.

Druhá třetina byla vyrovnaná. Junioři měli několik výborných šancí, jak utkání zdramatizovat, včetně dlouhé přesilovky 5 na 3. Branku nedali a tak se do posledního dějství šlo za stavu 3:0 pro domácí. Třetí třetina začala velkým náporem hostí. Osm minut jsme domácí nepustili za červenou čáru. Díky žalostné koncovce jsme brankové příležitosti bohužel nevyužili, včetně další dlouhé přesilovky 5 na 3.

Domácí ve 40. minutě po rychlém brejku upravili skóre na konečných 4:0. Po zápase trenér hráčům i hráčkám připomněl, že hrát se musí již od první vteřiny zápasu, a že v této kategorii se zápasy velice těžko otáčí. Vyzvednul obrannou činnost v druhé a třetí třetině. Také připomněl známé rčení „když nedáš gól ani při 5 na 3, těžko vyhraješ“.