V Mladé Boleslavi to byl perný boj, junioři nakonec zvítězili 4:2

2:4
HBC Tygři Mladá Boleslav (1:1;0:1;0:2) HC Kert Park Praha
Branky: Kovárník, Suchánek, Janiurek, Hrdlička
Sestava Kertu : Jirsa (Šach) – Suchánek, Hrdlička, Charbuský, Jizba D, Šebek, Jágr, Janiurek, Kovárník, Mikeš, Sedlák, Manhartová, Síla, Mika

V neděli 7.4. jsme na další utkání juniorky jeli do Mladé Boleslavi. Bylo krásné, slunečné počasí a tak se dalo předpokládat, že zápas bude rychlý a zajímavý. Bohužel počasí bylo podstatně hezčí než hokejbal. Do zápasu jsme vstoupili trochu vlažně a domácí toho dokázali využít, když po rychlém brejku v 6. minutě šli do vedení. Vyrovnat se nám podařilo v 8. minutě, samostatnou akci dokázal zakončit gólem Jakub Kovárník.

Náš tlak jsme již do konce první třetiny nedokázali vyjádřit brankami. V druhé třetině se bojovalo o míček většinou u mantinelů nebo v rohu hřiště. Domácí se nás zkoušeli zaskočit loby. Skóre se změnilo až ve 22. minutě, když zpětnou přihrávku Vojty Jágra dokázal využít Lukáš Suchánek střelou od modré do šibenice soupeřovy branky. Stejný obraz hry byl vidět i ve třetí třetině. Naši mírnou převahu jsme nedokázali využít. Naše první a jediné vyloučení v zápase dokázali domácí v 39.minutě využít, kdy se míček odrazil od zadního mantinelu a skončil za zády našeho gólmana. Tím bylo skóre srovnáno na 2:2.

Také my jsme však dokázali svoji první přesilovku využít a v 41. minutě přímo z buly ji vsítil Honza Janiurek. Přesilovka trvala pouhé 3 sekundy. Domácí se po této brance se snažili vytvořit tlak a vyrovnat. Minutu před koncem zápasu však jejich snahu ukončil po nahrávce Lukáše Suchánka střelou do prázdné branky Pavel Hrdlička. Na závěr musím konstatovat, že to byly perně vybojované body v ne příliš pohledném zápase.

Hodnocení trenéra Karla Manharta:

První a jedinou konfrontaci v této sezoně jsme měli s Mladou Boleslaví v rámci zimní přípravy na turnaji v Plzni. Boleslav se sice pohybuje v nižších patrech tabulky, ale při poradě před utkáním jsem naše hráče upozorňoval na to, že každý zápas je jiný a to se také potvrdilo. Soupeř hrál úplně jiný hokejbal, než předváděl v našem prvním duelu. Při snaze uhrát body Boleslavští předváděli jednoduchou hru v jejich obranném pásmu a dlouhými loby dostávali míčky až za naši obranu, což nám v první třetině dělalo dost problémy. Od druhé části jsme důrazněji forčekovali a to znamenalo více stráveného času před soupeřovou brankou, kde však bylo těžké se prosadit v soubojích 1-1 díky presingové obraně soupeře. Myslím, že jsme měli v celém utkání mírnou převahu a více gólových šancí, ale s těmi si dobře poradil domácí gólman Krinwald. Důležité pro zisk tří bodů bylo naše nasazení a řekl bych, že jsme to v Bolce ubojovali a to v hodně okleštěné sestavě. Za to bych chtěl mým svěřencům poděkovat.

Tags: , , , , ,