Dorost, Minipřípravka, Mladší žáci, Starší žáci 21.09.2022   Martin Horský
Dorost zaslouženě přehrál Suchdol a získal první body
5:0
HC Kert Park Praha (1:0; 3:0; 1:0) SK Suchdol Nad Lužnicí
Branky: 2. Šimůnek, 16. Drnec (Broulík, Chán), 21. Drnec (Broulík), 23. Svoboda (Janda), 35. Janda (Broulík, Heiland)
Utkání se Suchdolem jsme měli od samého začátku plně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli 5:0. Vedení jsme se ujali Šimůnkem hned v 2. minutě po samostatné akci. I přes naší mírnou převahu první třetina další branku nepřinesla. Utkání se lámalo v druhé třetině, kdy jsme vstřelili 3 branky. Dvakrát se trefil Drnec, kdy jsme jedinkrát využili přesilovku, kterých nám soupeř nabídl hned 7 na rozdíl od našich 4 vyloučení. Na 4:0 dával v polovině utkání Svoboda, což již napovědělo, jak utkání skončí. Třetí třetina přinesla ještě jednu branku, kdy se trefil 10 min. před koncem Janda. Soupeře jsme přestříleli 45:13, naši gólmani udrželi čisté konto, kdy Štrábergera vystřídal na posledních 8 minut Horský.  -MH-
Starší žáci přehráli doma Hostivař
9:4
HC Kert Park Praha (3:3; 4:0; 2:1) HBC Hostivař
Branky: 3. Richter A. (Richter Š.), 3. Richter A. (Hlávka V., Richter Š.), 9. Richter Š (Richter A.), 19. Richter A., 21. Drnec (Adam), 26. Špák (Drnec), 28. Richter Š. (Richter A.), 39 Drnec (Horský L.), 44. Richter Š. (Richter A.) - 14 Michek (Hradil), 15. Hradil (Michek), 15. Hradil, 43. Vaniš (Coufal)
Starší žáci ovládli domácí utkání s Hostivaří na výbornou. Z kraje zápasu zúročili střeleckou převahu vedením 3:0, soupeř ale ke konci třetiny během 2 minut srovnal zásluhou Hradila na 3:3, kdy nejprve využil přesilovku Michek. Náš tým však zodpovědnou hrou v 2. třetině odskočil na rozdíl 4 gólů. Ve třetí třetině jsme již drama nepřipustili a zápas zvládli zaslouženým výsledkem 9:4. Bratři Šimon a Adam Richterovi se blýskli hattrickem, 2 branky vstřelil Radim Drnec a jednu Dominik Špák. V brance si ve třetí třetině odbyl premiéru ve starších žácích Jiří Arnold a v poli Adam Kraml. -MH-
Hodnocení asistenta trenéra Martina Horského: "Utkání jsme zaslouženě vyhráli, i když konec první třetiny a přestávka nebyly vůbec jednoduché, když jsme během 2 minut ztratili slibné tříbrankové vedení. Zodpovědnou hrou jsme se však vrátili do tempa a trpělivost a střelecká převaha nám přinesla 4 branky v druhé třetině, které utkání rozhodly. Dnes musíme pochválit celý tým za předvedený výkon."
Mladší žáci
Mladší žáci zajížděli v neděli ke svému prvnímu turnaji do Mladé Boleslavi, kde se utkali s Ústím nad Labem (3:0), domácími Tygry (0:5) a pražskými Rebely (0:20).
Hodnocení trenéra Milana Kubíčka: "První turnaj jsme odehráli v MB ve velice omlazené sestavě. První dvě utkání s DDM Ústí nad Labem a Mladou Boleslaví byla vyrovnaná i když se to podle výsledku nemusí zdát. S Ústím jsme se trefovali pouze my. S domácími Tygry se žádná naše střela neujala . V utkání s Rebely jsme čelili o poznání těžšímu kalibru, fyzicky zdatnějšímu a výhradnějšímu soupeři jsme zatím nedokázali konkurovat."
Minipřípravka
Minipřípravka na domácí půdě zvládla turnaj na jedničku. O nedělním dopoledni se utkala s týmy 2x HBC Tygři Mladá Boleslav, 2x tým SK Rebel Praha a HBC Hostivař. Chladnější počasí se obešlo naštěstí téměř bez deště a děti se tak mohly naplno věnovat hře, kterou si dosytosti užily. Všem děkujeme, že jste přijeli. Rodičům děkujeme za pomoc a podporu a dorostencům v pozici rozhodčích a časoměřičů za hladký průběh všech utkání. Těšíme se na další setkání. -JS-MH-
Co nás čeká o následujícím víkendu
O víkendu nás doma čeká jen jedno utkání. A-tým přivítá HBC Kladno, se kterým se naposledy utkal ve finále loňského ročníku extraligy. Zatímco naši borci ztratili body v Letohradu, Kladno si doma poradilo s Hradcem Králové těsně 2:1. Kladno v tabulce ztrácí 2 body, ale má zápas k dobru. Komu se podaří získat další 3 body? Zápas začíná v sobotu v 16h.
Dorost zajíždí v neděli v 11:00 na horkou půdu Plzně, kde se utká s domácími Mečouny, kteří budou bezesporu patřit k favoritům soutěže a za první 2 kola body neztratili. Starší žáci předehrávají své utkání ve čtvrtek v 18:30 v Berouně, kde se utkají s týmem Keltů B, kteří také budou patřit bezesporu k favoritům. Podaří se navázat na předešlé 2 výhry? Kelti i naši borci mají v čele tabulky stejně bodů i stejné skóre. Mladší žáci vyjíždějí v neděli dopoledne mimořádně do Hostivaře, kde se utkají s domácími a Novým Strašecím. Přípravka a minipřípravka má o víkendu volno.