TJ Kovo Praha B (1:1;0:0;0:0) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 14:28 Staněk (Rydval, Volkán) – 8:54 Skalický (Toula), 45:00 Šimůnek
Sestava Kertu : Varga (Kalina) – Řezáč, Čápek, Symon, Skalník, Kužel, Hirschler, Matějka – Toula „C“, Kajda, Skalický, Jura, Šimůnek, Kocian, Wagner, Valášek
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
29:26 10:6 0:0 / 0:0

Po dvou kolech bez bodového zisku nastoupil B tým o víkendu ke dvěma zápasům s pražskými soupeři. V sobotu na Palmovce vydřel proti rezervě Kova 2 body po výhře 2:1 po nájezdech a v neděli večer, posílen o dva hráče z A týmu, načal druhou polovinu sezóny výhrou v hostivařské Koma aréně na úkor domácího South Park Cows. Z šesti možných bodů tak získal krásných pět.

V sobotním zápase začal v 1. třetině aktivněji Kert Park a brzy se dočkal první branky. V 9. minutě se ze skrumáže před brankou prosadil Petr Skalický, který došťoural míček do branky. I přes převahu hostů dokázali domácí do konce třetiny vyrovnat. Po chybě v obraně proběhl až k brance Dalibor Staněk a zkušeně zavěsil.

Od 2. periody měl stále více šancí Park, také hodně přesilovek, ale naneštěstí ani jednu nedokázal využít. Komplikace pro hosty přišly v půlce zápasu. Dobíhajícího útočícího hráče trefil brankář Varga hokejkou do oblasti hlavy a krku a byl vyloučen na 5 minut + do konce utkání. O správnosti tohoto vyloučení by se dalo dlouho diskutovat. Každopádně do branky musel nastoupit Jan Kalina, který si tak odbyl premiéru v béčku. Ten dokázal pochytat všechny šance domácích, stejně tak na druhé straně Dvořák. Zápas tak dospěl do nájezdů.

Jako první se rozjeli domácí, ale jejich hráč vůbec netrefil branku. Za hosty jel první Martin Šimůnek, který si počkal, až gólman vystrčí svojí hůl a poté míček poslal nekompromisně do šibenice. Ve druhém kole nedokázal skórovat ani jeden z hráčů. Ve třetím kole se na Kalinu rozjel další domácí hráč, ale hostující strážce branky se Spider-Manem na masce efektivním zákrokem lapačkou zakročil a vychytal tak Kert Parku výhru 2:1.

Autor: Jan Symon

Fotogalerie z utkání

Fotogalerie zde!

2.NHbL - neděle 9.11.2014

South Park Cows (1:1;0:2;2:4) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 0:48 Musil, 34:23 Jordán (Veverka, Vrkoč), 42:35 Borkovec (Jordán, Priganc) – 14:11 Kajda (Toula), 16:55 Kajda (Symon), 23:30 Kruček (Toula, Fejfar), 34:08 Fejfar (Kruček, Kučera), 35:54 Fejfar (Kruček, Řezáč), 37:00 Skalický (Toula), 37:21 Fejfar (Kocian)
Sestava Kertu : Kučera (Varga) – Symon, Řezáč, Kužel, Skalník, Matějka, Hirschler – Valášek, Kajda, Toula „C“, Kocian, Jura, Wagner, Skalický, Fejfar, Šimůnek, Kruček, Laube
29:44 4:4 1:1 / 0:2

V neděli začal zápas až v 17:30, hříště díky předchozímu počasí a začínajícímu mrholení začalo také dost klouzat. Do branky nastoupil Petr Kučera a do útoku přišli na pomoc Martin Kruček a Tomáš Fejfar z A týmu. A nutno říct, že pomoc to byla opravdu vydatná.

Přitom ani ne po minutě vedli domácí. Na umělém povrchu uklouznul hostující obránce, Jan Musil toho využil a přesně zavěsil. Hosté pak měli mnoho šancí, většinou dost pohledných, ale bohužel bez gólového úspěchu. Až v poslední minutě třetiny si na kruhu vzal míček Tomáš Kajda a přesnou střelou mezi nohy srovnal.

Druhá třetina už byla v režii Kert Parku. V 17. minutě v přesilovce při skrumáži před brankou skočili Symon a Kajda doslova po hlavě do brankoviště, poslední, kdo se dotkl balónku, byl druhý jmenovaný a zvýšil tak na 1:2. Ve 24. minutě předvedla v oslabení nádhernou akci na jeden dotek trojice Fejfar – Toula – Kruček, střelcem byl poslední jmenovaný. Do šaten se tak šlo za stavu 1:3.

Poslední třetinu začali opět aktivněji hosté, ale gól vstřelili pro změnu domácí. V přesilovce se přesnou střelou trefil Michael Jordán. Odpověď přišla rychle. Ve 35. minutě našel z obranného pásma od levého mantinelu Kruček přesně na útočné modré Fejfara, a ten poté kličkou do bekhendu přesně zakončil. A za necelé dvě minuty ten samý hráč skóroval znovu, tentokrát v přesilovce. Poté ještě ve 37. minutě skóroval Petr Skalický a dalších 21 sekund po dorážce střely Kociana dokonal svůj hattrick Tomáš Fejfar. Na konečných 3:7 ještě ve 43. minutě upravil domácí Tomáš Borkovec, ale to bylo pro tento zápas vše.

Skvěle se klasicky prezentovali „áčkaři“ Martin Kruček (1+2) a Tomáš Fejfar (3+1), dále například Lukáš Toula (0+3) nebo Tomáš Kajda (2+0).
Kert Park tak získal 5 z 6ti možných bodů a v tabulce si polepšil. Tuto neděli čeká tým z Lužin v předposledním zápase na podzim HBC Mělník, kterému mají po předchozí prohře 3:7 co oplácet.

Tags: , , , , ,