B-tým v posledním kole základní části podlehl Benátkám 1:3

Nezařazené 07.04.2014   Michal Pěch

2.NHbL - 22.kolo - neděle 6.4.2014

HbK CC Belveder Benátky nad Jizerou (1:1;1:0;1:0) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 5:58 Houška (Bureš), 26:18 Soukup (Bernard), 30:19 Varga (Adámek, Kratochvíl) – 4:08 Kocian (Toula, Fejfar)
Sestava Kertu : Varga – Plzák, Symon, Řezáč, Skalník – Toula „C“, Kajda, Fejfar, Kocian, Jura, Kučera
19:27 5:3 2:0 / 0:0

V 22. kole a zároveň posledním zápase základní části nastoupil B tým Kert Parku proti Benátkám nad Jizerou na jejich domácím hřišti. Tento zápas už v podstatě nic neřešil, a tak si chtěli hosté hlavně v klidu zahrát, nezranit se a urvat nějaké poslední bodíky. To se jim po celkem sympatickém výkonu nepovedlo a tak si z Benátek vezou jen prohru 3:1. Je však třeba říct, že do zápasu šli jen s 10 hráči do pole, mezi kterými byl i brankář Petr Kučera a navíc i trenér Jan Skalník.

Na začátku 1. třetiny byli více aktivní hosté, dokázali si vybojovat více šancí. Jednu z nich dokázal v 5. minutě využít Tomáš Kocian, který před brankou dorazil střelu Lukáše Touly, a otevřel tak skóre zápasu. Vedení však Kertu nevydrželo dlouho. Za necelé dvě minuty dokázal srovnat v přesilovce Tomáš Houška. Poté si obě strany dokázali vypracovat ještě několik dobrých šancí, ale ani jeden tým nedokázal žádnou proměnit. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhé části tempo zůstalo zhruba stejné, lužinští domácí i přestříleli, ale právě domácí byli ti, kdo znovu dokázali skórovat. Po střele z kruhů se míček od brankáře odrazil přímo před nepokrytého Soukupa před brankou a ten neměl problém zvýšit na 2:1. Hosté mohli do konce třetiny ještě vyrovnat, ale dvě vyložené šance ve své přesilové hře nedokázali proměnit.

Pražané chtěli v poslední periodě utkání zdramatizovat a co nejdříve vyrovnat, a tak se hnali do šancí a otevřeli tak trochu hru. Přibrzdilo je ale vyloučení z 30. minuty a následná přesilová hra, kterou Benátky dokázali využít, když střelu domácího Vargy mezi betony hostující gólman Varga vůbec neviděl. Stav utkání byl tak 3:1 a ten zůstal nezměněn až do konce.

Kert Park tak poslední utkání těsně prohrál, ale jak už bylo psáno, na postavení v tabulce to nic nezmění.
Po základní části tak HC Kert Park Praha B obsadil 5. místo s celkovým ziskem 40ti bodů za 13 výher, 8 proher a jednu prohru po nájezdech s celkovým skóre 87:53. Oproti minulé sezóně si tak přilepšil hned o 3 příčky a postupuje rovnou do čtvrtfinálových bojů, kde se utká s HBC Kolín (časy zápasů budou známy v nejbližší době).