B-tým slaví první výhru, Mladou Boleslav porazil 5:3

Muži B 22.09.2014   Michal Pěch

2.NHbL Střed - sobota 20.9.2014

HC KERT PARK PRAHA (0:0;1:1;4:2) HBC Tygři Mladá Boleslav "B"
Branky: 26:14 Matějka (Šimůnek, Kajda), 30:19 Valášek (Skalický), 30:46 Kajda, 36:00 Valášek (Symon, Šimůnek), 40:05 Skalický – 28:42 Dostál, 33:32 Vailman (Flik), 35:28 Dostál (Středa)
Sestava Kertu : Varga (Kalina) – Řezáč, Symon, Skalník, Hirschler, Čápek, Matějka – Toula „C“, Dvořák, Lívanec, Kocian, Laubert, Kužel, Skalický, Šimůnek, Kajda, Valášek
23:35 6:7 1:0 / 0:1

V sobotu po zápase žáků a před zápasem A týmu nastoupilo do deštivého počasí také béčko. Po dvou prvních nevydařených zápasech chtěli domácí konečně naplno bodovat. Zabránit jim v tom měla rezerva Tygrů z Mladé Boleslavi. Po vcelku vyrovnaném utkání se nakonec konečně radoval Kert Park po výhře 5:3.

V první části se oba týmy spíše oťukávaly, nebezpečných akcí bylo poskrovnu, stejně tak přesilovek. Více ze hry měla nakonec Mladá Boleslav, která se do větších šancí dostávala především kvůli nedůslednostem a hrubkám v obraně Parku, ale když už k takové situaci došlo, dokázal vše zachránit dobře chytající gólman Varga.

Ve 2. třetině došlo konečně i na góly. Začalo se více vylučovat, z čehož oběma týmům vznikaly velké šance. Poprvé se prosadil ve 27. minutě v přesilovce navrátilec do sestavy domácích Václav Matějka, když se z první trefil z kruhu přesně mezi betony Matušky. Stav 1:0 však nevydržel dlouho, za 2. minuty utekl domácí obraně Dostál a srovnal tak na 1:1.

V poslední periodě se toho na hřišti událo nejvíc, padlo v ní celkem 6 gólů. Hned po úvodním vhazování utekl obraně, po efektním protečování Skalického, mladík Valášek a kličkou do bekhendu se trefil přesně nad rameno hostujícího gólmana. A za necelých 30 sekund už to bylo 3:1, když se k několikrát odraženému míčku dostal osamocený Kajda a nekompromisní střelou z mezikruží k tyči zvýšil. Tygři se ale nevzdali a do pěti minut bylo opět vyrovnáno. Nejprve se ve vlastním oslabení snížili a za dvě minuty opět utekl obraně Dostál, kličkou si vychutnal Vargu a srovnal na 3:3.
Ale gólovým žním nebyl konec. Hned za 32 sekund se dostali domácí opět do vedení. A to dost kuriózně. Po vyhrané buly vystřelil obránce Kertu, ale úplně minul branku. Naštěstí pro Pražany ale míček trefil před brankou nic netušícího Valáška, od kterého se míček odrazil za záda bezmocného brankáře. Ve 41. minutě se ještě dostal do brejku Petr Skalický, který přesně trefil pod břevno přes ležícího gólmana a uzavřel tak účet utkání na 5:3.

Lužinští tak urvali první 3 body v této sezóně a mohli se tak radovat z výhry. V příštím zápase je čeká další pražský rival, a to Bohemia Benders Ďáblice. Hraje se od 14:00 na Lužinách, přijďte B tým podpořit.

Autor: Jan Symon