B-tým si spravil chuť, Mělníku vstřelil 9 branek

Muži B 09.03.2014   Michal Pěch

2.NHbL - 17.kolo - sobota 8.3.2014

TJ HBC Mělník (1:3;0:0;1:6) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 3:09 Toula (Lívanec, Skalický), 7:48 Plzák, 13:02 Lívanec (Skalický), 32:57 Toula (Skalický), 35:41 Skalický, 37:14 Kužel (Toula, Skalický), 37:57 Skalický, 41:29 Plzák (Toula), 43:01 Plzák (Lívanec)
Sestava Kertu : Varga (Kučera) – Čápek, Řezáč, Symon, Kužel – Jura, Skalický, Kajda, Fejfar, Kocian, Toula „C“, Plzák, Krčil, Lívanec
36:45 10:6 0:4 / 0:0

V sobotu nastoupil B tým Kert Parku k utkání 17. kola 2. ligy proti předposlednímu celku tabulky TJ HBC Mělník a po ztrátě z minulého týdne chtěl urvat všechny 3 body. To se povedlo, když si Pražané v 1. třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který postupem času stále navyšovali až na konečných 9:2. Bodově se na vítězství podíleli nejvíce Petr Skalický (2 góly + 4 asistence) a Lukáš Toula (2+2). Lukáš Plzák navíc dokázal vsítit hattrick.

První část začala pro hosty velmi dobře, hned první přesilovku dokázali využít, když střelou kolem brankářovy hlavy dokázal otevřít skóre Lukáš Toula. Za pár minut ale bylo srovnáno. Rovnovážný stav však nevydržel příliš dlouho. V 8. minutě se ujal míčku Lukáš Plzák a samostatnou akcí zvýšil na 2:1. Do konce třetiny zvládli lužinští zvýšit ještě jednou. Petr Skalický vybojoval v rohu útočného pásma míček, přihrál Martinu Lívancovi, který se přesnou střelou z kruhů nemýlil. Do šaten se tak šlo za stavu 3:1 pro Kert.

Ve 2. třetině byla hra opatrná a na hřišti se toho příliš neudálo, takže výsledek zůstal stejný.

Do třetí periody chtěli Pražané nastoupit v klidu a především už neinkasovat a nijak zápas nezdramatizovat. To soupeři ani nedovolili, protože do jejich sítě dokázali nasázet 6 gólů. Ve 33. minutě se dokázal znovu trefit Lukáš Toula, ve 36. minutě Petr Skalický. Za další dvě minuty se opět rozvlnila síť branky Mělníku, když se v přesilovce z dorážky dokázal trefit Marek Kužel, který se vrátil do sestavy po dlouhém zranění lokte. Kanonáda se nezastavila, už za 43 vteřin zvyšoval na 7:1 opět Petr Skalický. Mělník pak dokázal snížit, když z rohu přihrával domácí útočník a trefil hokejku spoluhráče, od které se míček odrazil do branky. To bylo ale v tomto utkání od domácích skoro vše. Ve 42. a 44. minutě ještě dokázal dvěma přesnými trefami dokonat svůj hattrick Lukáš Plzák.

Konec zápasu se bohužel neobešel bez incidentu, když se jeden z frustrovaných hráčů domácích dostal do křížku s gólmanem Lukášem Vargou, kterého krosčekem srazil na branku, za což vyfasoval trest ve hře. A tak skončil i celý zápas s konečným výsledkem 9:2 po Kert Park.

Béčko si tak napravilo reputaci po promrhaném zápasu s Kovem a po tříbodovém vítězství už je jen bod za čtvrtým Kolínem. Další zápas čeká tým z Lužin s Hostivaří na jejich umělém povrchu příští sobotu ve 12:00, kde se pokusí posunout tabulkou nahoru a vylepšit si tak postavení v tabulce pro play-off.

Autor: Jan Symon