B-tým porazil Spectrum 3:1, stejným rozdílem prohrál s Rakovníkem

Muži B 19.10.2014   Michal Pěch

2.NHbL - sobota 11.10.2014

HC KERT PARK PRAHA (1:0;1:0;1:1) SK Spectrum Praga
31:44 5:3 0:1 / 0:0

V 6. kole se B tým utkal s pražským rivalem SK Spectrum Praga. Po vyrovnaném zápase a pěkném hokejbale se nakonec radoval Kert Park. Velkou měrou k vítězství přispěl dvougólový Tomáš Kajda a Lukáš Varga, který předvedl 43 úspěšných zákroků.

Hned od začátku hráli oba týmy aktivně a brzy došlo i na branky. Ve 13. minutě se poprvé prosadil Tomáš Kajda. Do druhé třetiny se tedy šlo za stavu 1:0. Další zásah přidal Petr Skalický ve 27. minutě a zvýšil na 2:0. Poté se několikrát činil Lukáš Varga, když při zranění jednoho z domácích hráčů hrál Kert Park jen v 9 lidech. Všechny krušné chvíle ale s přehledem vydržel a pochytal všechny šance soupeře. Ten se nadechl k odporu 3 minuty před koncem, když na 2:1 snížil Miroslav Bureš. Ale za další 2 minuty sebral hostům naděje opět Tomáš Kajda, který přesnou ranou od modré trefil přesně růžek soupeřovi branky. 3 body si tak připsal Kert Park.

Autor: Jan Symon

Fotogalerie z utkání

Fotogalerie zde!

2.NHbL - sobota 18.10.2014

HC KERT PARK PRAHA (0:0;0:0;1:3) HBC Rakovník
15:40 4:1 0:1 / 0:0

Tuto sobotu v 7. kole přivítal Park na svém domácím hřišti loňského mistra z Rakovníku. Až na 3. třetinu měli útočnou převahu hosté, jejich akce však postrádali štěstí v zakončení, anebo v domácí brance stál spolehlivý Varga. Prvního gólu se tak diváci dočkali až v polovině poslední třetiny.

Jak bylo řečeno, většinu zápasu měli převahu hosté z Rakovníka, ale obrana Kertu jejich útoky odrazila, nebo vše skončilo na betonech domácího brankáře. Nutno říci, že spoustu šancí vytvořili svými špatnými rozehrávkami sami domácí. První branka padla tak až 3 vteřiny před točením stran ve 3. třetině. Jak předtím Rakovník předchozí dvě třetiny doprovázela smůla v koncovce, nyní se k nim naopak štěstěna naklonila více. Přihrávající kapitán hostů Ondřej Tvarůžek trefil svým pasem před brankou stojícího kapitána domácích Procházku, od kterého se míček nešťastně odrazil do branky.

Kert Park však odpověděl bleskově. Ve 38. minutě nahodil obránce Parku míček za branku, zde se ho ujmul Tomáš Kajda a obtočil se kolem branky. Jeho střela ještě neprošla, ale ta od dorážejícího Valáška už ano. Vyrovnáno na 1:1.

Kert Park sahal alespoň po jednom bodu, ale hosté byli proti. Ve 44. minutě nahodil Martin Stahl míček na Vargu, jeho střela byla cestou dvakrát tečována, takže úplně změnila směr a nakonec skončila v brance. Pár vteřin před koncem se trefil ještě jednou Ondřej Tvarůžek a uzavřel tak účet utkání na 1:3.

Příští víkend má B tým volno a k dalšímu zápasu nastoupí až o týden později opět doma na Lužinách. Soupeřem mu bude Jungle Fever Kladno, který momentálně obývá nejvyšší místa v tabulce. Pro zajímavost, za soupeře nastoupí také dva bývalí hráči A týmu, a to David Pavlík a Tomáš Sikora.

Tags: , , , , ,