B-tým porazil South Park Cows 2:1

Muži B 02.04.2014   Michal Pěch

2.NHbL - 21.kolo - sobota 29.3.2014

HC KERT PARK PRAHA B (1:1;0:0;1:0) South Park Cows
Branky: 7:30 Červený (Kužel, Řezáč), 32:57 Kajda (Červený, Fejfar) – 14:34 Krivuš (Hutla, Jordák)
Sestava Kertu : Kučera (Varga) – Michetschläger, Řezáč, Čápek, Symon, Kužel – Toula „C“, Červený, Lívanec, Zelenka, Kajda, Fejfar, Jura
33:33 4:3 1:0 / 0:0

V předposledním kole nastoupil Kert Park „B“ proti pražskému rivalovi South Park Cows. První vzájemný zápas prohráli lužinští na kluzkém hřišti v Hostivaři 3:1, a tak měli soupeři co vracet. Výsledek nakonec urvali na svou stranu ve třetí třetině, po tuhém boji dokázali zvítězit těsně 2:1.

Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, šance se točily na obou stranách, ale jako první skórovali domácí. V 8. minutě se střelou z kruhu zápěstím dokázal prosadit k tyči David Červený a vstřelil tak svůj první gól v sezóně po zranění. Už to vypadalo, že Kert půjde do šatnu ve vedení, ale po několika nešťastných odrazech od bránicích hráčů a nedůrazu před brankou dokázal střelou z dorážky srovnat Adam Krivuš. První část tak skončila za stavu 1:1.

Ve 2. třetině se nic zásadního nestalo, oba týmy hráli opatrně, bez větších šancí, a tak přejdeme rovnou k 3. periodě. Zde se hra opět otevřela, z čehož vzniklo několik nebezpečných střel. Do branky však spadla jen jedna z nich a to ta od Tomáše Kajdy z 33. minuty, který tvrdou ranou z kruhu překonal Mikesku (dokonce i půjčenou hokejkou) a domácí se tak ujali vedení 2:1. To bylo také v tomto zápase vše, hosté už odpovědět nedokázali, a to ani v závěrečné power-play.

Kert Park tak ukořistil další 3 body, v tabulce však zůstává stále na 5. místě za čtvrtým Kolínem. A na 90% to vypadá, že ten se také stane jeho čtvrtfinálovým soupeřem. To se však uvidí až po posledním kole, které Pražané odehrají v sobotu od 15:00 proti Benátkám nad Jizerou na jejich domácím hřišti.

Tags: , , , , ,