B-tým porazil lídra z Rakovníka, na Kladně podlehl Junglu

Muži B 25.03.2014   Michal Pěch

2.NHbL - 19.kolo - sobota 22.3.2014

Jungle Fever Kladno (1:0;3:0;0:1) HC KERT PARK PRAHA B
Branky: 14:27 Koller (Jůdl, Náprstek), 23:06 Koller (Barták, Jůdl), 25:12 Jůdl (Janatka), 28:31 Kuliha (Ibl) – 35:05 Michetschläger (Jura)
Sestava Kertu : Varga (Kučera) – Michetschläger, Kužel, Řezáč, Čápek, Symon – Toula, Jura, Červený, Procházka „C“, Kocian, Kajda, Fejfar
22:14 6:8 2:0 / 0:0

O deštivém víkendu nastoupil B tým hned ke dvěma zápasům, v sobotu proti kladenskému Jungle Fever a v neděli proti prvnímu celku tabulky HBC Rakovník. Obě utkání měla celkem překvapivé výsledky. Ačkoliv v sobotu byl Kert Park favoritem, podlehl soupeři po zcela nepřesvědčivém výkonu 4:1. Naopak v neděli si napravil reputaci, svou hru obrátil o 200% k lepšímu a Rakovník přetlačil v poměru 2:1.

Zápas proti Kladnu nevypadal ze začátku tak zle, do poloviny první třetiny měli hosté více ze hry a také více šancí. To se však obrátilo poté, co se nechali Pražané velmi často vylučovat. Jednu z nabídnutých přesilovek také dokázali domácí využít, když se ani ne minutu před koncem první části trefil přesnou ranou od modré k tyči Rudolf Koller.

Ve druhé části bylo po Kert ještě hůř. V rozpětí pouhých pěti minut je dokázal soupeř zcela rozebrat. Nejprve ve 24. minutě se dokázal vyhnout všem bránícím hráčům opět Rudolf Koller a ranou zápěstím z kruhu zvýšil na 2:0. O necelé dvě minuty později po chybném střídání hostů využil situaci tři na nikoho Lukáš Jůdl a poslední hřebík do rakve zatloukl Michal Kuliha, když dorazil míček mezi nohy Lukáše Vargy a uzavřel tak gólový účet po 2. třetině na 4:0.

Kert chtěl v poslední části utkání ještě zdramatizovat, ale dokázal už jen snížit gólem Petr Michetschlägera, který se prosadil dorážkou z bezprostřední blízkosti. V tomto utkání to tak bylo vše a lužinští jen doufali, že další den se jim bude dařit o dost lépe.

Autor: Jan Symon

Fotogalerie z utkání

Fotogalerie zde!

2.NHbL - 20.kolo - neděle 23.3.2014

HC KERT PARK PRAHA B (0:0;1:0;1:1) HBC Rakovník
Branky: 20:24 Jura (Toula, Zelenka), 36:10 Michetschläger (Toula) – 40:24 Polívka (Tvarůžek O.)
Sestava Kertu : Varga (Kučera) – Michetschläger, Řezáč, Symon, Kužel – Toula, Zelenka, Jura, Procházka „C“, Kajda, Červený, Kocian, Lívanec, Fejfar
22:32 6:8 1:1 / 0:0

Do nedělního utkání proti Rakovníku vstoupil Kert na domácím hřišti úplně jinak. Už od prvních minut hýřil aktivitou, což dokazuje i tyč, kterou po necelých 10 vteřinách nastřelil Martin Lívanec. Šance se střídali na obou stranách, více jich však přišlo od Rakovníku, který se často po chybách v obraně domácích dostával do přečíslení, ale když už k tomu došlo, vše dokázal pochytat výborný Lukáš Varga. Naopak na konci třetiny dostali Pražané několik šancí hrát přesilovku, a to i 5 na 3, ale na druhé straně se zase zaskvěl Dvořák. Do šaten se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá část začala tam, kde první skončila. Oba soupeři měli stále dost šancí, Kert Park navíc dokázal zpřesnit hru v obraně, takže nedocházelo k tolika únikům. A byli to právě domácí, kdo jako první udeřil. V přesilovce dokázal přesně z předbrankového prostoru dorazit míček za brankářova záda Vlastimil Jura. Do konce třetiny se pak, až na pár šancí, nic vážnějšího neudálo.

Styl hry se nezměnil ani ve třetí periodě, oba týmy byly stále velmi aktivní. A byli to znovu Pražané, kdo skóroval, a znovu z prostoru před brankou, kde se nejlépe zorientoval Petr Michetschläger a dorážkou zvýšil na 2:0. To Kert Parku stačilo, a tak se snažil, co nejlépe své vedení hlídat. To se nepovedlo jen ve 41. minutě, když se z přesilovky od modré trefil Miroslav Polívka. To ale bylo v tomto utkání vše a tak domácí mohli slavit, že ukořistili velmi cenné body proti prvnímu týmu soutěže.

Po zisku 3 bodů zůstávají lužinští i nadále na 5. místě, které do konce základní části určitě udrží, protože ani jeden ze soupeřů pod nimi už se na ně nemůže dotáhnout. Naopak v posledních dvou zápasech je možnost se posunout před čtvrté Benátky (2 body náskok), třetí Kolín (4 body) a teoreticky i druhé Kelty (6 bodů, ale 2 zápasy navíc) a vybojovat si tak lepší postavení do play-off. O tom se můžete přesvědčit tuto sobotu od 13:30 na Lužinách, kde se B tým utká s pražským South Park Cows.

Tags: , , ,