B-tým podlehl Nižboru 2:4

Muži B 17.11.2013   Michal Pěch

2.NHbL - 13.kolo - sobota 16.11.2013

SK Kelti 2008 (1:1;1:0;2:1) HC KERT PARK PRAHA
Branky: 12:58 Beneš (Kubz), 15:20 Smrčka (Dvořák, Novák), 36:28 Urban (Baztolev, Mičko), 43:30 Gotthard – 5:16 Krčil (Fejfar), 38:40 Toula (Čápek, Kocian)
Sestava Kertu : Varga – Symon, Čápek, Řezáč, Šimůnek – Toula, Kocian, Kajda, Miškovský, Fejfar, Kučera, Krčil
30:14 5:7 1:0 / 0:1

Ve 13. kole se pražský Kert představil v kladenské hokejbalové aréně, kde svá domácí utkání hrají SK Kelti 2008. Sestava hostí byla dost okleštěná, k dlouho zraněným hráčům Marku Kuželovi a Davidovi Červenému se minulý týden na marodku přidali navíc Tomáš Procházka, Jan Dvořáček a Lukáš Hrádek. Do zápasu však nakonec naskočilo 11 hráčů do pole, včetně brankáře Petra Kučery, na straně soupeře 10. Zápas byl velmi vyrovnaný, bohužel 13. kolo bylo pro Pražany smolné.

Ze začátku byla obě mužstva velmi aktivní, obě obrany se vyhýbali chybám, až na jeden únik domácích, který výborně vyřešil brankář Lukáš Varga. První branku vstřelili v 6. minutě hosté, když ve vlastním oslabení šikovnou přihrávkou Fejfar našel na kruzích Lukáše Krčila, který se kličkou do bekhendu přesně trefil nad rameno gólmana Laška a otevřel tak skóre. Do konce třetiny se točily šance na obou stranách, jednu z nich využil ve 13. minutě Ondřej Beneš a srovnal na 1:1. Tak skončila i první část.

Vstup do 2. třetiny se hostům vůbec nepovedl, když po 20ti sekundách v přesilovce před brankou lehce tečoval střelu od modré čáry Smrčka a zvýšil na 2:1 pro Nižbor. Kert Park se snažil dále tlačit, vytvořil si několik velkých šancí, ale ty skončily jen u brankáře Petra Laška. S výsledkem 2:1 se šlo také do šaten.

Ve třetí periodě to byli opět Kelti, kdo udeřil. Ve 33. minutě dostal přesnou přihrávku Václav Urban, nemýlil se a zvýšil na 3:1. Lužinští se však nehodlali tak rychle vzdát. Ve 39. minutě si vzal na modré čáře míček Pavel Čápek, vystřelil po zemi, jeho střelu usměrnil přesnou tečí za záda domácího brankáře Lukáš Toula a snížil na 2:3. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času na vyrovnání, vstřelit branku však již Pražané nedokázali. Na konečných 4:2 upravoval minutu a půl před koncem domácí kapitán Bohumil Gotthard, který tvrdou střelou z vrcholu kruhu vymetl víko.

Rezerva Kert Parku zůstává po sympatickém výkonu, když byla Nižboru víc než vyrovnaným soupeřem, na 4. místě tabulky. V sobotu 23.11. se utká na doma na Lužinách s Kolínem, kterému se pokusí oplatit porážku 2:1 z prvního zápasu.

Autor: Jan Symon

Tags: , , , ,