HC KERT PARK PRAHA (1:1;0:0;0:1) HBC Kolín
Branky: 10:52 Hrádek (Toula, Kajda) - 8:05 Marek (Mottajčík), 32:50 Pospíšil
Sestava Kertu : Kučera - Řezáč, Symon, Toula, Varga - Al-Madhagi, Fejfar, Hrádek, Kajda, Kocian, Lívanec, Mikšovský, Skalický
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
31:31 9:15 1:1 / 0:0

Ve 14. kole se utkal Kert Park Praha B s protivníkem z Kolína. Domácí chtěli středočeskému celku vrátit prohru 1:2 z prvního vzájemného zápasu. Tým z Lužin stále trápí špatná koncovka, především v přesilovkách, a k tomu i široká marodka, kvůli které musel do obrany nastoupit brankář Lukáš Varga, jako náhradník byl povolán zatím jen trénující Al Madhagi a na výpomoc přišel Martin Lívanec, který si v současné době dává od hokejbalu pauzu. Kert nakonec zápas do vítězného konce nedotáhl a začíná se stále více propadat do výsledkové krize.

Do 1. třetiny vstoupil lépe Kolín, který byl více aktivní a přesný s míčkem. Také jako první skóroval, v přesilovce se v 9. minutě tvrdou ranou prosadil Jan Marek. Po inkasovaném gólu domácí zlepšili a zpřesnili svoji hru, a tak se brzy na soupeře dotáhli. V 11. minutě po dobře sehrané přesilovce přesně tečoval střelu od modré čáry Lukáš Hrádek a vyrovnal tak na 1:1. To byl také konečný stav po první části.

Druhá perioda byla hodně kouskovaná, a to především kvůli častému vylučování na obou stranách. Na konci také bylo 9 vyloučených na straně domácích a 15 u hostů. Kolínští tyto situace, především v 2. třetině, těžce snášeli a tak přišlo několik přesilovek Kertu, a to i 5:3. Lužinští ale nedokázali využít ani jednu z nich a tak se do přestávky šlo stále za stavu 1:1.

Do poslední části vstoupili aktivněji domácí, ale byli to znovu hosté, kdo skóroval. A byl to hodně kuriózní gól. Kolínský Petr Pospíšil nahodil z prostoru mezi modrou a červenou čárou, od nohy Michala Řezáče, který nejspíš trochu stál ve výhledu Petra Kučery, se míček odrazil a zapadl přesně mezi nohy domácího brankáře, který už nestihl zareagovat. Do této chvíle byl aktivnější a hlavně psychicky vyrovnanější Kert Park, ale s tímhle momentem jakoby se vše obrátilo. I když to měli být domácí, kdo měl tlačit, nebylo tomu tak, a až na větší šanci na konci utkání se již k ničemu nedostal.

Pražané tak ztratili zápas, ve kterém byli v podstatě lepší a to stejným výsledkem, jako v prvním vzájemném zápase. Nadále se tak propadají tabulkou, nyní jim patři 5. místo. Poslední zápas podzimní části sehraje B tým příští týden v Čimicích se Spectrem Praga už v 10 hodin ráno.

Autor: Jan Symon

Tags: , , ,