B-tým navázal na vítězství s Mladou Boleslaví, Ďáblice porazil 6:4

Muži B 29.09.2014   Michal Pěch

2.NHbL Střed - sobota 27.9.2014

HC KERT PARK PRAHA (4:1;1:0;1:3) Bohemia Benders Ďáblice
Branky: 5:15 Valášek (Čápek, Šimůnek), 5:51 Procházka (Lívanec, Čápek), 8:53 Toula (Kajda, Řezáč), 12:23 Symon (Procházka, Toula), 23:00 Toula (Kajda), 30:24 Lívanec (Skalický, Procházka) – 3:47 Strouhal (Sládek), 38:28 Roubík, 44:06 Dušek (Roubík), 44:32 Strouhal (Sládek)
Sestava Kertu : Varga (Kučera) – Skalník, Čápek, Matějka, Řezáč, Symon, Hirschler – Kužel, Kajda, Kocian, Lívanec, Procházka „C“, Skalický, Toula, Valášek, Šimůnek
25:36 11:7 1:1 / 0:1

V sobotu nastoupilo béčko ve 4. kole doma na Lužinách proti jednomu z mnoha pražských soupeřů, a to Bohemia Benders Ďáblice. Po většinu zápasu byli domácí lepším týmem a až na vyhrocenější závěr zápasu drželi otěže pevně v rukou a zvítězili tak 6:4.

Začátek utkání byl velmi aktivní a velmi brzy došlo i na góly. Jako první se prosadili hosté, když účet utkání otevřel Strouhal. V 6. minutě se k míčku dostal Adam Valášek, přesnou střelou vyrovnal a vstřelil tak už svůj třetí gól ve dvou zápasech. A za necelou půl minutu to bylo už 2:1. Lívanec našel v přečíslení přesnou přihrávkou na levém kruhu kapitána Procházku a ten střelou nad beton překonal Peterku. Od té chvíle byl Park jasně lepším týmem. V 9. minutě zvyšoval na 3:1 tvrdou střelou Lukáš Toula a ve 13. minutě v přesilovce po dorážce na dvakrát dotlačil míček za brankovou čáru Jan Symon, pro kterého to byla první trefa po hodně dlouhé době (tím pádem i historická).

V dalším průběhu zápasu byli stále aktivnější lužinští, kteří dokázali opět navýšit svoje vedení, když na 5:1 zvyšoval opět Lukáš Toula. A pár vteřin po začátku třetí třetiny zvýšil na 6:1 Martin Lívanec, který si kličkou do bekhendu položil gólmana a pohotově zavěsil. Poté poprvé v zápase začali domácí ztrácet. Nechávali se často vylučovat a dělali mnoho hrubek v obraně, ze kterých vyplynuly hned tři góly. Nejprve ve 39. minutě utekl ve vlastním oslabení Roubík a ranou nad rameno překvapil Vargu. Ve poslední minutě zápasu přišli hned dva zásahy hostů. Nejdříve potrestal jednu z mnoha přesilovek Zdeněk Dušek a chvíli poté využil neshody v obraně domácích opět Strouhal a uzavřel tak gólový účet utkání.

Kert Park tak zvítězil podruhé za sebou a posunul se na 4. příčku. Příští týden je čeká další pražský soupeř, a to rezerva Hostivaře, se kterou se utká na jejich domácím hřišti od 13:00.

Autor: Jan Symon

Tags: , , , , ,