B-tým na Palmovce zvítězit nedokázal, play-off pro něj končí

Muži B 06.05.2015   Michal Pěch

Vyrovnaná série 1:1 tento víkend přestěhovala na pražskou Palmovku. B-tým chtěl odčinit domácí zaváhání, ale to se mu nepovedlo a po prohrách 3:6 a 3:5 pro něj sezona končí.

2.NHbL - ČTVRTFINÁLE 3 - sobota 2.5.2015

Bohemia Benders Ďáblice (0:0;4:3;2:0) HC Kert Park Praha B
35:28 8:3 0:2 / 0:0

Třetí duel byl pro vývoj série za stavu 1:1 na zápasy velmi důležitý, a tak byla první část opatrná a bezbranková. Nečekaná přestřelka se rozpoutala ve druhé třetině a výsledek byl na Palmovce jak na houpačce. Domácí vedli 2:0, hosté 3:2, aby Ďáblice opět otočily na 4:3. Ve třetí části už pálili přesně jen domácí, kteří se tentokrát mohli spolehnout na své nejzkušenější borce i gólmana Petra, což rozhodlo. Hostům opět nepomohly ani jejich výborné přesilovky, a tak třetí bod zůstal na Palmovce.

Fotogalerie z 3. čtvrtfinále

Fotogalerie zde!

2.NHbL - ČTVRTFINÁLE 4 - neděle 3.5.2015

Bohemia Benders Ďáblice (2:0;0:2;3:1) HC Kert Park Praha B
28:26 9:7 2:3 / 0:1

Po vypadnutí extraligového áčka Kertu dorazili v neděli na Palmovku i extraligoví borci v čele s Martinem Kručkem. Jenže domácí zvládli první třetinu a vedli 2:0. Právě extraligoví hráči však začali ve druhé části úřadovat v přesilovkách a do kabin se šlo před třetí třetinou za stavu 2:2. Tam utekl v oslabení Gotfríd a nemýlil se, ale rezerva Kertu třetí brankou v přesilovce opět kontrovala. Prodloužení se blížilo, když se v čase 44:17 trefil domácí Škrobák, aby tím ukončil sérii i sezónu hostujícímu Kertu.

Fotogalerie z 4. čtvrtfinále

Jan Skalník, trenér HC Kert Park Praha B

Byl to zápas buď a nebo. Jelikož naše áčko v sobotu vypadlo ve čtvrtfinále extraligy, měli jsme možnost tým posílit. Oslovil jsem pouze Martina Kručka a Luďka Hradeckého, kteří za naše béčko letos nastoupili i v základní části. Jejich pomoc byla určitě znát. Přestože jsme prohrávali už 2:0, dokázali jsme ve druhé třetině srovnat právě díky Luďovi a Martinovi. Ve třetí části jsme při naší přesilovce hloupě chybovali v rozehrávce, čehož soupeř bez slitování využil. Nám se povedlo 5 minut před koncem třetí třetiny po tvrdé střele Jiřího Skalníka srovnat. Když už zápas spěl do prodloužení, přišla těžká rána. V čase 44:17 skóroval domácí Škrobák. Na tento gól už jsme reagovat nestihli. Vteřinu před koncem jsme inkasovali ještě do prázdné brány na konečných 5:3, což pro Kert Park znamená konec sezóny. Zpětně bych hodnotil celou sérii jako vyrovnanou, padalo dost branek, takže to bylo hodně nahoru dolů. Náš tým nezvládl především obrannou fázi hry. Soupeř hrál velice zkušeně a byl efektivní při zakončení. Gratuluji Bendrům k postupu.

Autor: Jaroslav Homola / hokejbal.cz

Tags: , , , , ,