A-tým přivítá Letohrad, B-tým a starší žáci hrají doma, mladší žáci jedou do Rakovníka

Mladší žáci, Muži A, Muži B, Starší žáci 30.10.2014   Michal Pěch

V sobotu se na Lužinách odehrají tři utkání. A-tým přivítá od 16:00 Letohrad, B-tým čeká bitva s Jungle Kladno od 13:00, starší žáci hostí Ďábly. V neděli cestují mladší žáci do Rakovníka.

A-tým - utkání s Letohradem

Extraligový A-tým má za sebou pražské derby. Minulou sobotu se Kert Park utkal s Kovem na pražské Palmovce a byl to zápas divácky přitažlivý. Lužinští porazili svého pražského soka zaslouženě 4:1. Výsledek se však nerodil lehce. "V první třetině jsme byli nekoncentrovaní a dělali jsme spoustu chyb v obraně. Podržel nás Martin Sup v bráně. Ke konci třetiny jsme začali mít více ze hry. Po první třetině byla remíza zasloužená", hodnotil úvod utkání Honza Kočka. Druhá polovina utkání byla podle něj již o něčem jiném: "Ve druhé části zápasu se začal projevovat náš běhavější styl hry, z čehož plynuly fauly domácích a my jsme dvě přesilovky využili. Rozdíl v derby udělala dle mého názoru pohyblivost jednotlivých hráčů ve druhé polovině utkání."

Letohrad v posledních třech kolech nebodoval, i když v utkání se Sudoměřicemi měl dobře nakročeno ke zisku bodů. "Sudoměřice nás ničím nezaskočili, věděli jsme, že budou hrát na brejky a budou se snažit je využít. Na začátku zápasu se nám je povedlo eliminovat a diktovat tempo zápasu, ze kterého jsme vypadli po vstřelení třetího gólu. To nás asi uspokojilo a začali jsme zbytečně faulovat, čeho soupeř dokázal využít a trestal. Ve třetí třetině se už těžko hraje proti týmu, který stále vyhazuje a brání výsledek", popisuje vývoj utkání reprezentant v dresu Letohradu Ondřej Lux. Po vstřelení třetího gólu však přišel kolaps: "Kolaps nastal naším přístupem ke hře, asi jsme si začali myslet, že se soupeř porazí sám, ale tvrdě jsme narazili. S toho se musíme ponaučit a soustředit se celých 45 minut zápasu", dodává Lux.

Oba dva celky jsou momentálně v tabulce za sebou. Šestý Kert Park dokázal v devíti zápasech vybojovat 13 bodů, sedmý Letohrad má s 12 body na kontě zápas s Mostem k dobru. Utkání tak slibuje zajímavou zápletku, ve které budou chtít obě mužstva získat body.

Přijďte nás podpořit v sobotu již od 16:00!

Před utkáním

Jan Kočka, útočník HC Kert Park Praha

Abych řekl pravdu, tak nevím, jak momentálně hrají, ale asi mají šikovné kluky, jelikož v tabulce na tom zatím nejsou špatně. Musíme porazit každého, pokud chceme myslet na úspěch. Uvidíme, s čím přijedou, věřím ve vítězství za 3 body.

Ondřej Lux, útočník SK Hokejbal Letohrad

Do Prahy si určitě jedeme zlepšit pověst z posledních zápasů. Nedaří se nám koncovka, já například neproměňuji vyložené šance - z dvanácti úniků za poslední čtyři zápasy jsem neskóroval, takže se soupeř nemusí bát, když se budu řítit sám na brankáře 🙂 . Jinak jedeme předvést bojovný hokejbal, který jsme předváděli na začátku sezony a rádi bychom bodovali. Víme ale, že Kert Park je silný soupeř v čele s Martinem Kručkem, který je neskutečný "sniper", takže si budeme muset dávat na jeho hru pozor. Fanoušky bych nalákal a rychlý hokejbal, kde budou moci sledovat precizní hru domácích a zarputilost a bojovností hostů. Věřím, že to bude vyrovnané utkání a vyhraje lepší.

B-tým

B-tým vyhlíží další náročné utkání. Po minulém kole s loňským mistrem z Rakovníka přijede na lužinskou půdu vedoucí celek SK Jungle Fever Kladno. Ten zatím nepoznal chuť porážky, když z dosavadních sedmi zápasů ztratil pouhý jeden bod. Na straně Kladna svítí také "hrozivé skóre" 38:7. Obrana Kert Parku se tak bude muset mít hodně na pozoru a zároveň ofenziva správně připravit "střílky", neboť obrana Junglů se jen tak lehce nepřekonává. Bodejť by ne, když defenziva je Kladna vyztužena Tomášem Sikorou a Davidem Pavlíkem, hráči, kteří ještě v loňské sezoně oblékali dres extraligového Áčka Kert Parku.
Zajímavé střetnutí B-týmu je v plánu od 13:00.

Starší žáci

Starší žáci budou chtít tento víkend složit reparát. Na Lužiny totiž přijede soupeř z posledního utkání Ďáblové Praha. S nimi žáci předvedli, dle slov trenéra, dosud nejhorší utkání v sezoně, které nakonec na svou stranu rozhodli až v prodloužení.
Zda-li se jim podaří dovést utkání do vítězného konce se dozvíme v sobotu od 10:30.

Mladší žáci

Mladší žáci si v sezoně zatím nevedou špatně. Do jisté míry nový tým se nachází na aktuálně osmém místě, když ze šesti utkání dokázali vybojovat 8 bodů. Tento víkend cestují do nedalekého Rakovníka. Hráči s rakem na prsou se momentálně nachází na dvanáctém místě se 3 body na kontě. Pražané budou v utkání mírným favoritem, ale body v Rakovníku zajisté nedostanou zadarmo.
Podaří se jim získat všechny 3 body do tabulky? To se dozvíme v neděli v 13:30!

Tags: , , , , , , , , , , ,