A-tým obsadil na mezinárodním turnaji Pilsen Challenge třetí příčku

Muži A 13.02.2018   Michal Pěch  Tomáš Kocian

Skupina B

3:0

HC Kert Park Praha (0:0;3:0) Leaders Ružinov Bratislava
Branky: 17. Wróbel (Kruček J.), 27. Dejneka (Zvonek, Šperl), 28. Pala (Kruček M., Fejfar)
Sestava KER: Mikl (Mroviec) – Lašek, Bureš, Dejneka Dulava, Nýdl, Šperl, Poláček, Rozenberg – Danko, Fejfar, Javorka, Kovář, J. Kruček, M. Kruček, Pala, Postulka, Suda, Wróbel, Zvonek

Pražané vstoupili do mezinárodního turnaje Pilsen Challenge úspěšně. V prvním utkání porazili slovenský Ružinov 3:0. První půle přinesla vyrovnanou podívanou, ve které ani jedno z mužstev nechtělo inkasovat. Po bezbrankové první půli otevřel v té druhé skóre Tomáš Wróbel, kterému Jiří Kruček naservíroval do prázdné branky. Pražané se poté ujali iniciativy a byli na hřišti lepším mužstvem. Tlak se podařilo přetavit v další branku až v sedmadvacáté minutě Radovanovi Dejnekovi. Definitivní rozhodnutí o zápase pak přišlo o minitu a půl později, když se po spolupráci Tomáše Fejfara s Martinem Kručkem trefil Martin Pala. Brankář Petr Mikl vychytal 9 střel a zaznamenal nulu.

Skupina B

1:4

Česká republika U20 (1:2;0:2) HC Kert Park Praha
Branky: 6. Malina (Král) – 2. Zvonek (Wróbel), 3. Nýdl (Pala), 24. Zvonek (J. Kruček, Dejneka), 26. Fejfar (Pala)
Sestava KER: Lašek (Mikl, Mroviec) – Bureš, Dejneka, Dulava, Nýdl, Šperl, Poláček, Rozenberg – Danko, Fejfar, Javorka, Kovář, J. Kruček, M. Kruček, Pala, Postulka, Suda, Wróbel, Zvonek

Ve druhém zápase na turnaji se Lužinští utkali s českými mladíky do 20 let. Pražané na svého soupeře hned od začátku nastoupili a brzy se dostali do vedení. Nejprve se v přečíslení po příhrávce Tomáše Wróbela prosadil Dalimil Zvonek, o minutu později pak Palovu střelu dorážela před brankou těžko odstavitelná věž jménem Honza Nýdl. Velkou brankovou příležitost měl následně Adam Postulka, balonek se mu však nepodařilo ideálně trefit. Na druhé straně se poté poprvé a naposled v tomto utkání trefila dvacítka zásluhou Marcela Maliny.

Ve druhé části měli hráči do 20 let dvě početní výhody, zužitkovat je se jim však nepodařilo. Naopak Pražanům se v následné přesilové hře podařilo znovu odskočit o dvě branky, když se znovu prosadil Dalimil Zvonek. A minutu a půl později pak utkání definitivně rozhodl Tomáš Fejfar, kterého vyslal Martin Pala do úniku po levé straně. V závěru druhé části již Kert Park žádné komplikace nepřipustil a slavil tak druhé vítězství v základní skupině B.

Skupina B

1:1

HC Kert Park Praha (1:1;0:0) SHC Grenchen Limpachtal
Branky: 8. Čejka (Zvonek) – 4. Frkal (Rindlisbacher)
Sestava KER: Mroviec (Mikl) – Bureš, Dejneka, Dulava, Nýdl, Šperl, Rozenberg – Danko, Fejfar, Javorka, Kovář, J. Kruček, M. Kruček, Pala, Postulka, Wróbel, Zvonek, Plzák

V posledním utkání ve skupině čekal Pražany švýcarský Grenchen Limpachtal. S ním se utkali již v loňském ročníku Pilsen Challenge, kdy prohráli 1:3. Svému soupeři tak měli co oplácet. Do úvodní šance se dostal Jiří Kruček, avšak v předbrankovém prostoru neuspěl. Naopak to byl Grenchen, který se v přesilové hře ujal vedení. Inkasovaná branka však Kert Parku vítr z plachet nesebrala a Lužinští se i nadále snažili o brzké vyrovnání. To nakonec přišlo v osmé minutě, kdy se bleskovou střelou po buly poprvé v dresu Kert Parku prosadil mladý talent Jan Čejka.

Velké šance na úspěch měly následně dvě pumelice Honzy Nýdla. Ta první však těsně minula branku a druhá se pak otřela o tyčku branky. V závěru první části měl ještě velkou příležitost Michal Kovář, jeho zakončení po individuální šanci se však mezi tři tyče nevešlo. Pražané ve své aktivitě pokračovali také v druhé části. Další brankové radosti se však již nedočkali, byť střeleckým pokusům Martina Kručka, Jana Čejky a Martina Paly mnoho nechybělo.

Čtvrtfinále

3:1

HC Kert Park Praha (0:1;3:0) Slovensko U20
Branky: 18. Zvonek (Wróbel, Danko), 23. Fejfar (Pala, M. Kruček), 28. Plzák (Wróbel) – 12. Študenc (Kloc)
Sestava KER: Mikl (Mroviec) – Bureš, Dejneka, Dulava, Nýdl, Šperl, Rozenberg – Danko, Fejfar, Javorka, Kovář, J. Kruček, M. Kruček, Pala, Postulka, Wróbel, Zvonek, Plzák

Čtvrtfinálový pavouk přinesl Kert Parku jako soupeře slovenskou reprezentaci do 20 let. Lužinstí na svého soupeře opět nastoupili a od začátku utkání se snažili diktovat tempo hry. Do vyložených šancí se však nedostali a naopak občasnými výpady hrozili slovenští mladíci. Jeden takový se jim také podařilo zužitkovat a tak první část utkání skončila vedením slovenského výběru 1:0.

Do druhé části vstoupili Pražané přesilovou hrou. Tu se jim také podařilo zásluhou Dalimila Zvonka využít a srovnat tak stav na 1:1. Následná hra byla vyrovnaná a utkání se přelévalo z jedné strany na druhou. Obrat prišel v třiadvacáté minutě, kdy dostal mezi kruhy nabito Tomáš Fejfar, který se nemýlil. Do další šance se poté dostal Tomáš Wróbel, ale jeho střelu se štěstím dokázal slovenský brankář vyrazit. Rozhodnutí pak přišlo na konci osmadvacáté minuty, kdy se mezi kruhy objevil osamocený Lukáš Plzák.

Semifinále

0:4

HC Kert Park Praha (0:2;0:2) Česká republika U20
Branky: 9. Šimůnek (Zajíček, Král), 12. Sýkora (Hrabár), 26. Zajíček (Moravec), 29. Holec
Sestava KER: Mroviec (Mikl) – Bureš, Dejneka, Dulava, Nýdl, Šperl, Rozenberg – Danko, Fejfar, Javorka, Kovář, J. Kruček, M. Kruček, Pala, Postulka, Wróbel, Zvonek, Suda

První prohra na turnaji přišla pro Pražany v ten nejméně vhodný okamžik - v semifinále. V něm se znovu střetli s českým výběrem do 20 let. Lužinští byli od začátku znovu aktivnějším mužstvem, proti však stál gólman Janák. Naopak reprezentantům přálo střelecké štěstí a po první půli vedli 2:0. Lužinští se ve druhé části snažili utkání zlomit na svou stranu, střelecké štěstí jim však nepřálo. Naopak mladí reprezentanti přidali na aktivitě brankami Zajíčka v šestadvacáté minutě a Holce devětadvacáté minutě do prázdné branky definitivně utkání zlomili.

o třetí místo

4:1

HC Kert Park Praha (1:0;3:1) SHC Grenchen Limpachtal
Branky: 13. Rozenberg (Pala), 16. Čejka, 17. Wróbel (Danko), 20. M. Kruček (Zvonek) – 21. Sterchi (Rindlisbacher)
Sestava KER: Mikl (Mroviec) – Bureš, Dejneka, Dulava, Nýdl, Šperl, Rozenberg – Danko, Fejfar, Javorka, Kovář, J. Kruček, M. Kruček, Pala, Postulka, Wróbel, Zvonek, Suda

Utkání o třetí místo opět přisoudilo Lužinským švýcarský Grenchen, který v semifinálovém duelu podlehl Ružinovu 3:0. Jestli něco Pražanům na turnaji doopravdy vycházelo, tak to byly vstupy do utkání. Diváci v plzeňské hale byli opět svědci snahy Pražanů co nejrychleji vstřelit branku. Blízko tomu byl Tomáš Fejfar, ale jeho střela skončila pouze na rameni švýcarského gólmana.

Grenchen se následně osmělil a k vidění byla vyrovnaná podívaná. Obrovskou šanci měl v jedenácté minutě švýcarský Sterchi, Petr Mikl však předvedl vynikající zákrok. Nedáš, dostaneš. V třinácté minutě se do vedení nakonec dostali Lužinští, když se nahozením z modré čáry prosadil univerzál David Rozenberg. Do šaten po první části šli tak Lužinští s vedením 1:0.

Nástup Pražanů do druhé poloviny byl rozhodující. Nejprve se v samostatném úniku prosadil mladík Jan Čejka, o dvacet vteřin zvedal ruce nad hlavu Tomáš Wróbel, jehož pumelice znamenala vedení 3:0. Ani následné oslabení neubralo Pražanům brankovou chuť. V úniku byl opět Jan Čejka, který se však podruhé prosadit nedokázal. To ho však nemuselo mrzet, protože se v další akci do úniku po pravém křídle dostal Martin Kruček, jehož střela v brance již skončila.

Grenchen se následně po konci přesilovky přece jenom dočkal a snížil na 4:1. Švýcarský celek branka posílila a s vědomím, že již nemá co ztratit, se vehementně pouštěl do útoku. Švýcaři se v závěru utkání dostali k několika nebezpečným akcím, proti byla však opora v brance Kert Parku Petr Mikl, který likvidoval jednu šanci za druhou. Samotný závěr utkání si pak již Pražané pohlídali a mohli se těšit z konečného třetího místa na turnaji.

Lužinstí se také dočkali několika individuálních ocenění. Dalimil Zvonek se stal nejproduktivnějším hráčem turnaje, Honza Nýdl byl zvolen to all-star týmu turnaje, Jan Čejka byl pak oceněn jako nejužitečnější hráč Kert Parku.

Tags: , , , , ,