MISTR ČR 2017, 2018, 2019, 2021 a 2022

A-tým hraje v sobotu v Plzni, s Mečouny se letos utká již počtvrté

Muži A 27.03.2015   Michal Pěch

Áčko zajíždí tuto sobotu do plzeňské haly, kde ho čeká od 17:00 souboj s místními Mečouny. Se svým soupeřem se letos střetne již počtvrté.

Do konce základní části zbývají již pouze 4 utkání. To 19. v pořadí sehraje Kert Park tento víkend v plzeňské hale na sídlišti Košutka, kde se utká proti domácím Mečounům.

Pražané mají za sebou v jarní části 4 utkání, v nichž dokázali vybojovat pouhé 3 body za jedno vítězství. V minulém víkendu sehráli dvoukolo. V sobotním utkání v Mostě rozhodl jediný gól, který v přesilovce na konci první třetiny vstřelil domácí Černý. Pražané bohužel nebyli po dvě třetiny Mostu dobrým soupeřem a v poslední části jednobrankový náskok Kovodemontu stahovali marně. V neděli pak A-tým hostil poslední Hradec Králové a odčinit sobotní prohru tak bylo povinností. Pražané měli po celou dobu utkání pod kontrolou a zaslouženě zvítězili 3:0 po brankách Luďka Hradeckého, Lukáše Myslivce a Martina Kručka.

Také plzeňským nevyšel vstup do jarní části podle představ a stejně jako Pražané dokázali zvítězit pouze jednou. Jediné vítězství si připsali v prvním domácím utkání, kdy porazili Třinec 4:3. V následujících třech zápasech pak prohráli v Pardubicích 3:6, doma s Kladnem 0:4 a ve Vlašimi 1:2.

Bilance obou mužstev tak před sobotním utkáním napovídá, že se bude jednat o tuhý boj o body. Pražané jich potřebují posbírat co nejvíce, aby si upevnili místo pro play-off a šli do čtvrtfinále proti soupeři ze středu tabulky, Plzeňští pak pomýšlejí na umístění mezi první čtyřkou.

Sobotní soupeři se v letošní sezoně již dobře poznávají. Bude se totiž jednat o jejich 4. vzájemné střetnutí. Kert Park se s Plzní poprvé utkal v letní přípravě na soustředění v Rakovníku, kde utkání nakonec skončilo remízou 1:1. V podzimním kole extraligy jsme na Lužinách sledovali rovněž vyrovnaný a napínavý souboj, který nakonec Plzeň ovládla fotbalově 1:0. V zimní přípravě pak přišel první větší rozdíl ve skóre, když Pražané v Plzni prohráli 1:4.