Kert Park byl Plzni dlouho rovnocenným soupeřem, Západočeši rozhodli v posledních sedmi minutách

Muži A 28.03.2015   Michal Pěch
HBC Plzeň (1:1;1:0;3:0) HC Kert Park Praha
Branky: 8:22 Slanec (Pauer, Pejchar) PP, 27:12 Vágner (Groňka), 38:41 Pauer (Pejchar) PP, 42:55 Krásný (Polívka, Benedikt O.) PP, 43:07 Kunzmann (Vít)
Sestava Kertu : Gerlich (Sup) - Michetschläger, Rozenberg, Šmíd, Štefanský, Bošák, Zörkler - Kruček M., Kruček J., Kočka, Myslivec, Moravec, Janoušek, Fejfar, Martínek, Häusler
Rozhodčí: Koskuba, Šulo

Plzeň se na jaře trápí a zatím nenavázala na podzimní výkony, to chtěli Západočeši změnit proti Kertu. Domácí dostali hned v úvodu možnost zahrát si přesilovku, ale vyloučení Fejfara nepotrestali. Za několik vteřin po skončení přesilovky domácí inkasovali, když Kert poslal do vedení Martin Kruček. Hosté se hned poté dopustili dalšího faulu, který je už stál čistý štít, když se prosadil obránce Slanec. Za nerozhodného stavu se šlo do druhého dějství, ve kterém byla aktivita spíše na straně hostů, ale hokejbal se hraje na góly a ten padl pouze z domácích hokejek, konkrétně se mohl radovat Adam Vágner. Před zraky bezmála stovky diváků se hrál zajímavý hokejbal i v poslední části, kdy se hosté snažili o vyrovnání, ale nepovedlo se jim to. Naopak domácí mečouni v posledních minutách předvedli střelecké představení a trio mladíků Pauer, Krásný a Kunzmann přidalo tři branky.

Autor: Jakub Vais / hokejbal.cz