B-tým zbytečně ztratil utkání v Čimicích, se Spectrem prohrál 2:4

2.NHbL - sobota 14.3.2015

SK Spectrum Praga (1:1;1:1;2:0) HC KERT PARK PRAHA B
Střely: Vyloučení: Využití / V oslabení:
30:35 4:6 2:1 / 0:0

Hosté z Lužin přijeli do Čimic jako dlouho neporažený favorit, nicméně tentokrát se zrodilo první jarní překvapení. Domácí Spectrum na svém hřišti totiž bodovalo naplno a na jaře je zatím bez ztráty. Rezerva Kertu měla na začátku míček pod kontrolou, ale po trefách Staňka a Lívance svítilo na tabuli srovnané skóre. Ve druhé části se začalo jiskřit a hra se velmi přiostřila. Hosté šli spornou brankou do vedení, ale 9 vteřin před koncem třetiny srovnal právě v přesilovce opět Staněk. A ve třetí třetině se ukázalo, že přesilové situace budou klíčové. Po faulu na Uhera potrestal hosty Bureš a při závěrečné power play pečetil Uher nečekanou domácí výhru a ukončil tak zajímavou a tvrdou hokejbalovou podívanou.

Jan Skalník, trenér HC Kert Park Praha B

V první polovině utkání jsme byli lepší, Spectrum nás ani nenapadalo. Za stavu 2:1 pro nás jsme usnuli, Spectrum se probralo a začalo nás tlačit. Z toho pramenily naše chyby a zbytečné fauly, které Spectráci využili a zápas otočili. K závěrečnému tlaku jsme se nedostali právě kvůli mnoha oslabením ve druhé polovině třetí třetiny. V poslední minutě zápasu jsme zkoušeli hru bez brankáře, ale power play jsme nevyužili a Spectrum potvrdilo konečný výsledek do prázdné branky.

Autor: Jaroslav Homola